Femina.cz » Magazín » Zábava » Recenze: A-Team

Recenze: A-Team

Recenze: A-Team

Magazín: Zábava | autor: Aneta K. | vydáno 24. 06. 2010

Jsou elitní, jsou neohrožení, jsou vyvrhelové a jsou hodně cool. Čtyřka z A-Teamu se vrací v podobě, která se vám bude líbit.

 

A-Team se v 80. letech vysílal v USA jako televizní seriál pro celou rodinu, ale ať už jste na něm vyrostla (jako Sharlto Copley, jemuž úspěch District 9 vynesl roli “Šílence” Murdocka), nebo jste ho nikdy neviděla (jako já a Jessica Biel), je to jedno. Tahle filmová adaptace je otevřená všem. No možná jenom ne původním hercům, jelikož Mr. T se nevyjadřoval moc pochvalně. A taky asi ne poměrně velké části (jistě starších) amerických kritiků. Ale to vás nemusí odradit.

 

http://www.femina.cz/files/DF-05292_120146aff98fb92f989c6ace7e78a93d9ae99b31.jpg


http://www.femina.cz/files/DF-00245.jpg

 

Mr. T na filmu vadí, že není až tak pro celou rodinu a že to v něm moc bouchá a vůbec přetéká násilím a sexem. Na sex se teda netěšte, pokud za něj nepočítáte jeden žhavý polibek s Jessicou Biel a pár pěkných pohledů na vypracovanou hruď Bradleyho Coopera. Násilí tu je spousta, ale já bych mu říkala spíš akce. A-Team je totiž v akci neustále. Od prvních minut, kdy se během dlouhých titulků výstižně představí celý čtyřčlenný tým, tu nikdo neztrácí čas. Za chvíli je už o osm let později, pak jsme najednou v irácké válce, zanedlouho jsou všichni ve vězení, po chvilce utečou atd. Pořád se tu něco děje a často se vymýšlí zábavně důmyslné plány, které během plánování vidíte už i rovnou v praxi. Jak poznamenal jeden vtipný americký kritik - režisér Joe Carnahan nejspíš u natáčení popíjel hodně Red Bullů.

 

 http://www.femina.cz/files/DF-02937.jpg

 

Joe Carnahan před pár lety natočil šílenou akci Sejmi eso, a i kvůli tomu jsem šla na A-Team s předsudky, že by to mohlo být stejně nudně pitomé. Ono to vlastně pitomé je, jako všechny tyhle filmy, kde zápletka a fyzikální zákony nejsou extra důležité, když se to ale podá náležitě nadsazeně, s tempem a vtipem, máme tu dokonalou oddechovou podívanou.

 

http://www.femina.cz/files/DF-09649r.jpg

 

Hlavní hráči, jejichž postavy jsou složeny podle jednoduchého vzorce charisma + jedna výrazná vlastnost, jsou výborně obsazeni. Ústřední čtyřce jsem hned věřila, že to jsou nejlepší kámoši. Konkrétně jde o vůdce Liama Neesona, který tu zkouší, jak moc hluboko dokáže modulovat svůj hlas, i při své váze roztomilého Quintona “Rampage” Jacksona coby B. A. s fóbií z létání, Bradleyho Coopera, kterého bych v roli Fešáka původně vyměnila za Patricka Wilsona, ale nakonec mě přesvědčil, a nezapomenutelného Sharlto Copleyeho, s jehož šíleným pilotem je největší sranda.http://www.femina.cz/files/DF-13961r.jpg

 

Členové A-Teamu si svá naspeedovaná dobrodružství evidentně užívají a dobrá zpráva je, že diváci si mohou užívat taky. Špatná zpráva je, že podle všeho tahle akce neměla v USA tak velký úspěch, aby se natočilo pokračování. A přitom celý film záměrně končí jako pilot k seriálu.

 

 

 

 

Co mě nadchlo:

vtipně trhlý Mad Murdock
hrudník Bradley Coopera
přítomnost Patricka Wilsona
ženský prvek (zastupovaný Jessicou Biel)
že Carnahan neztrácí čas s vyprávěním
jak se plánování akcí rovnou prokládá s jejich provedením
nadsázka a dost hlášekCo mě znechutilo:

Jessica Biel opět jako akční žena
občas se události mírně opakují
že je film neukončený, protože se počítalo s tím, že bude další pokračováníCelkové hodnocení: 75 %

A-Team, USA 2010, 119 minut. Režie Joe Carnahan, hrají Liam Neeson, Bradley Cooper, Sharlto Copley, Quinton „Rampage” Jackson, Patrick Wilson, Jessica Biel, Gerald McRaney. Premiéra 17. 6. 2010.

 

 Aneta K. je studentkou FAMU a redaktorkou na Prochlapa.cz. Má dokonalý přehled a její postřehy ze světa stříbrného plátna jsou vším, jen ne trapnou kulturní rubrikou!

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
15. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
06. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
28. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

01. 03. 2017 Horoskop Panna

Radost ze setkání se starým dobrým přítelem bude kalit jen fakt, že den bude příliš krátký. Ale nezoufej, nevidíte se... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist