Vyhřezlé ploténky a bolest po operaci zad trápí nejčastěji

Bolest zad nemusí omezovat – účinnou úlevu vám mohou přinést unikátní miniinvazivní a endoskopické výkony na páteři.

Jejich předností je mimo jiné šetrnost a rychlejší rekonvalescence, která vám dovolí vrátit se dříve zpět ke každodenním aktivitám, zálibám a do práce.

Když „zlobí“ ploténky

Bolest bederní páteře má nejčastější příčinu ve vyhřezlých ploténkách. Jak poznáte, že se tento problém může týkat i vás? Typické jsou některé z těchto příznaků: bolest zad šířící se na dolní končetině, pocit oslabení, ztráta citlivosti a svalové síly v noze i v prstech, neschopnost stoupnout si na špičky, na paty, zvednout nohu do schodu. Bolest je většinou bodavá, pulzující či pálivá, zhoršuje se v předklonu a záklonu, při kašli či kýchání a často ji doprovází brnění a mravenčení.

 

Proč záda bolí i po operaci páteře

Máte za sebou operaci páteře, a bolest zad nepolevila, nebo se objevila dokonce nová? Důvodem může být syndrom selhání operační léčby, který postihuje až třetinu pacientů. Zdrojem bolesti je často epidurální fibróza neboli zmnožené vazivo, které způsobuje zúžení epidurálního prostoru či dráždí míšní kořeny.

Operace pod přesným dohledem rentgenu a kamery

Miniinvazivní a endoskopické výkony na páteři patří v současné medicíně k nejpokročilejším metodám tzv. intervenční léčby bolesti. Provádějí se pod přesnou a cílenou kontrolou rentgenu a speciální minikamery. Jejich předností je zejména šetrnost. Pracovní místo pro výkon se vytváří pouze jedno, o velikosti 8 až 10 mm. Pacient je při zákroku v lokální nebo lehké, jen zřídka v celkové anestezii. Výkony se provádějí bez hospitalizace.

Proč zvolit miniinvazivní a endoskopickou léčbu zad

Miniinvazivní a endoskopické výkony přinášejí pacientovi oproti klasické operaci řadu výhod, např. kratší délka trvání zákroků (podle typu trvají od 20 do 90 minut) a nižší riziko pooperačních komplikací, jako je menší krvácení, výskyt infekcí nebo tvorba zjizvené tkáně. Nedochází k poškození svalů podél páteře, které jsou u klasického operačního přístupu narušeny. K úlevě od bolesti může dojít prakticky ihned po zákroku. Kratší doba zotavení umožňuje vrátit se dříve zpět ke do aktivního života.

Jak se objednat

Zaujala vás možnost léčby? Objednejte se na tel. č. 702 297 397 (Praha), 792 336 946 (Brno) nebo online na specializovaná pracoviště Kliniky miniinvazivní a endoskopické léčby zad EuroPainClinics. Péče je hrazena ze zdravotního pojištění.

13.9.2019 12:51| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist