Výhodná půjčka aneb Úvěr, který ti ušetří peníze

Bez peněz už byla asi každá z nás i ty. Znáš ten nepříjemný pocit, když zrovna tenhle měsíc s penězi nevyjdeš. A aby sis našetřila na dovolenou nebo udělala finanční rezervu, vůbec nepřichází v úvahu. Dobré je vědět, že zas bude líp, a když je nejhůř, můžeš si půjčit.

Ale od koho, když trh je přímo zahlcen nebankovními i bankovními půjčky. Pokud chceš využít jednu z těchto nabídek, musíš se o úvěry zajímat do hloubky. Zjistit si všechny jeho výhody a nevýhody. Zamyslet se nad budoucností, ať si aspoň trochu uvědomíš, co tě se splácením půjčky čeká. Poradíme ti, jak si vybrat levnější úvěr, který ti ušetří peníze.

První pravidlo zní…

Nikdy nevěř lákavým letáčkům a sloganům. Reklama má prodávat, což znamená, že není objektivní. Zaujal tě nějaký úvěr díky své propagaci? Pak si dobře přečti vše, co je v prospektech napsáno drobným písmem. Většinou tam bude schováné RPSN, doba splácení, která mění výhodný úvěr na nevýhodný, a další skvělé podmínky.

Druhé pravidlo zní…

Vždy porovnávej. Pokud někdo říká, že ti jako jediný nabídne nejvýhodnější podmínky půjčky na trhu, nevěř tomu. Výhody se od sebe mohou lišit a některé společnosti se v benefitech předhání, ovšem tebe by měla zajímat jediná věc, která vždy rozhoduje. Kolik tě bude úvěr stát? Jaké jsou úroky a kolik přeplatíš? Tedy opět RPSN.

Třetí pravidlo zní…

Uvědom si, na co úvěr potřebuješ. Výběr půjčky může ovlivnit právě její účel. Podle účelu si vybereš, zda je pro tebe vhodnější spotřebitelský úvěr, rychlá půjčka nebo revolvingový úvěr. Peníze z úvěru lze použít takřka na cokoli – na dovolenou, novou kuchyň i na opravu auta. Když je řeč o účelu, jde spíš o to, zda potřebuješ mít občas, kam sáhnout v případě, že ti to náhodou nevyšlo, taková finanční rezerva pro strýčka příhodu. Nebo se ti rozbila pračka a stačí ti pár tisíc, které jsi schopná vrátit za týden. Anebo potřebuješ větší finanční hotovost, kterou vrátíš postupně. Pojďme se podívat blíž na jednotlivé typy půjček.

Revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr funguje podobně jako kreditka. Čerpání není povinné, nastavíš výši splátek a řídíš se termíny, dokdy musí být peníze vráceny. Ovšem i s termínem je možné v případě revolvingového úvěru pracovat.

Rychlá půjčka

Dnes už si půjčíš skutečně rychle, doslova stačí poslat smsku. Rychlá půjčka je vhodná k překlenutí krátkodobé finanční tísně, má však poměrně dost vysoké úroky a krátkou dobu splatnosti.

Spotřebitelský úvěr

Zpravidla se jedná o nejpřijatelnější formu půjčky. Podmínky se liší podle poskytovatele, ale většinou jsou velmi férové. Splátky i doba splatnosti se dají nastavit podle výše půjčené částky. O výhodách jasně rozhoduje výše RPSN, tedy o kolik celkově (včetně veškerých nákladů) půjčku přeplatíš. Takže pokud se ti zdá úrok z půjčky v procentech přijatelný, tvůj další pohled musí sklouznout rovnou na procentuální výši RPSN.

Nechceš ztrácet čas vyhledáváním informací? Vyzkoušej srovnávač půjček

Když už se rozhodneš pro jakoukoli půjčku, pamatuj na to, že jen levnější úvěr ti ušetří peníze. Není důvod věřitele přeplácet, když máš možnost vybrat si mezi levnějšími nabídkami. Nenech se zahltit množstvím nabídek bankovních i nebankovních společností, o tvůj jednodušší výběr se postará internetový srovnávač půjček. Z množství výhodných nabídek ti vybere přesně ty, které jsou pro tebe vhodné. Samozřejmě až zadáš kritéria úvěru. V dalším kroku už stačí jen podat žádost prostřednictví online formuláře, sjednat si schůzku nebo poslat smsku. Srovnávač jako Financer má ještě jednu výhodu. Nebankovní společnosti, které ti nabídne, jsou prověřené, mají licence a jejich recenze jsou od skutečných lidí. Použití srovnávače půjček ti zkrátka ulehčí starosti, zda nenaletíš podvodníkům. Určitě se na srovnávač podívej, najdeš tam i odpovědi na časté otázky, které se ti honí hlavou.

Jen pro pořádek

I přesto ti řekneme ještě pár tipů, jak si nebankovní online společnosti prověříš. Na první dobrou by tě měl upozornit vzhled webové stránky společnosti, od které si chceš půjčit. Na webu musí společnost uvádět všechny důležité informace o sobě – IČO, okresní soud, kde je společnost zapsaná, a také to, že je společnost pod dohledem České národní banky. Společnost už na webu musí mít volně dostupné dokumenty o úvěru, jako jsou všeobecné obchodní podmínky, zpracování osobních údajů, Rámcová smlouva o úvěru atd.

Během vyplnění a odeslání online formulářů se nemusíš bát o únik svých citlivých údajů. Společnosti poskytující půjčky mají zákonem uloženou povinnost pro přesun a shromažďování dat používat šifrované servery. Půjčit si online je nejen jednoduché a diskrétní, ale i bezpečné.

9.8.2018 5:39| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist