Vychováváte syna? Tyto znalosti a návyky byste mu měli vštípit

Každý rodič chce své dítě vychovat co možná nejlépe. Přesto jsou oblasti, které by měly být prioritou před jinými. Co by si měl osvojit každý chlapec?

shutterstock_523948378-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Vhodná volba oděvu a péče o zevnějšek

Společenské normy se, co se týče oblékání, postupně rozvolňují. Přesto platí, že kdo ví, co si má vzít pro určitou příležitost na sebe, se může těšit určité konkurenční výhodě proti vrstevníkům. Pánský oblek, ale i stylové sportovní či ležérní volnočasové oblečení mohou být klíčem k první lásce, k mnoha přátelům nebo k lepšímu zaměstnání v pozdějším věku.

Nejde přitom jen o oblečení, ale o celkový zevnějšek. V žádném případě to neznamená, že by měl syn být konzervativní. V první řadě by měl být sám sebou, zároveň ze sebe ale dostat to nejlepší. I „otrhaný“ teenager totiž může vypadat skvěle, pokud je jeho nenucený styl dobře promyšlený. Je rozdíl mezi tím, zda rozcuchaný účes byl způsoben přeleženými vlasy během spánku, nebo půlhodinou snahy v koupelně.

Sport a zdravý jídelníček

Tento bod samozřejmě platí i pro dámy, kluci ale paradoxně mají v posledních letech s pohybem proti dívkám více problémů. Více času totiž tráví u telefonů a počítačových her. Vytrácí se klasický fotbal za domem nebo hra na vojáky v lese.

A tak byste měli cíleně vést svého potomka ke sportu a naučit jej správnému stravování. Sportovní postava a zdravý životní styl je velkou devizou nejen v útlém věku, hodit se bude po celý život.

Finanční a informační gramotnost

I přes trend emancipace je prakticky nevyhnutelné, že muž bude v dospělosti alespoň na pár měsíců hlavním zdrojem příjmů své rodiny. Budou na něj odkázáni potomci i partnerka na mateřské dovolené. A tak je důležité, aby muž byl veden k pracovitosti a odpovědnosti. Značně si tím usnadní život nejen po příchodu potomka.

Důležitý je rovněž důraz na finanční gramotnost, ale i na schopnosti racionálně vyhledávat a vyhodnocovat informace.

Gentlemanství a život bez předsudků

Je rozdíl mezi tím, zda je muž gentleman, nebo zda je hrubián. Přitom je mezi těmito světy poměrně tenká hranice, obojí totiž vyžaduje vysokou míru sebedůvěry a nebojácnosti. I dnešní kluci by jednou měli plnit roli sebevědomého jedince, na kterého je spolehnutí a který je oporou ženám i seniorům.

Současně by ale měl bez předsudků přistupovat stejným způsobem ke slabším – ať už fyzicky, sociálně, či jakkoliv jinak. Důležité jsou silné morální zásady i pozitivní přístup k ostatním lidem a životu jako takovému.

Co považujete při výchově syna za důležité vy? Podělte se s námi o svůj názor.

Zdroj obrázku: George Rudy / Shutterstock.com

6.9.2022 6:42| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: oblečení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist