Velký dárek pro malé školáky – už jsi slyšela o rostoucím nábytku?

Máš doma malého školáka, školačku nebo se do první třídy chystáte příští rok? Ano? Pak je tento článek přesně pro tebe.

Rostoucí nábytek tvoří moderní přístup k zařízení studijní části dětského pokoje. Správné sezení je nezbytné pro zdravý vývoj páteře a zádových svalů. Každý člověk, tím spíše dítě, by měl při sezení u pracovního stolu dodržet tzv. pravidlo tří pravých úhlů.

  1. Pravý úhel v koleni – výška sezení je nastavena tak, aby celá chodidla byla na podložce a kolena svírala pravý úhel.
  2. Pravý úhel v kyčli – hloubka sedáku se nastaví, aby stehna a tělo svíralo pravý uhel, bedra musí být podepřena a přední hrana židle netlačí do kolen.
  3. Pravý úhel v loktech – nastavíme výšku pracovní desky, aby ruce u těla položené dlaní na pracovní desku svírali pravý úhel v loktech.

Pro lepší představu, měříš-li 168 cm, pak nejběžnější výška stolu 75 cm a výška sedáku židle 46 cm, je přesně pro tebe.

Prvňák, ale měří spíš 115 cm, takže daný rozměr stolu a židle je pro něj obří. Takto vysoké dítě potřebuje stůl kolem 56 cm a židli cca. 35 cm.

Pokud máš tři pravidla pravých úhlů splněna, sedíš správně. U dospěláka jednoduchá věc, u dítěte mnohem náročnější. Na příkladu je vidět, že dítě potřebuje mnohem menší stůl i židli než ty.

Řešením je rostoucí nábytek. Stůl nastavitelný od 56 – ti cm až po 75. Židle nastavitelná od 35 cm až ke zmíněným 46 cm. Tyto židle mají nastavitelnou i hloubku v obdobném rozsahu.

Koupit rostoucí nábytek jako vánoční dárek?

Máš pocit, že pracovní stůl a židle není vhodný dárek? Není to tak. Děti se do první třídy těší a škola je na prvním stupni ještě baví. Pokud pod stromečkem najdou nový nábytek pro školáky budou rozhodně nadšené.

Na co si dát pozor? Pozor na rostoucí nábytek pro obry

Nábytku, který je označen jak rostoucí nábytek pro děti, je na českém trhu hodně, ale pozor. Stůl s nejnižší výškou 65 cm je vhodný spíše pro páťáka než prvňáka a maximální výšku 93 cm nevyužije ani dvoumetrový čahoun.

Když budeš stůl a židli pro svého prvňáka vybírat, dej důraz nejen na design, ale i na rozměry vhodné pro prvňáka. S výběrem mohou poradit i odborní certifikovaní prodejci.

9.12.2019 6:40| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist