Proč si zvolit hydrolyzovaný kolagen?

Kdybychom žili v ideálním světě a existoval by zázračný elixír mládí a krásy, v jeho receptuře by určitě nechyběl kolagen. Tato přirozeně se vyskytující bílkovina v lidském těle napomáhá k regeneraci buněk, vyživuje pokožku, vlasy a nehty a přispívá k dobré kondici našeho pohybového aparátu. Slouží také jako prevence vzniku strií, vrásek, povislé kůže a celulitidy.

proc-si-zvolit-hydrolyzovany-kolagen-1100x618.jpg Zdroj: Golden Tree d.o.o.

Proč si zvolit hydrolyzovaný kolagen

Kolagen je skvělým pomocníkem pro krásný vzhled i celkové zdraví těla. Věděli jste však, že s rostoucím věkem jeho množství klesá? Naštěstí existuje způsob, jak si zachovat mladistvý vzhled o něco déle, než příroda plánovala. Díky doplňkům stravy s obsahem kolagenu zpomalíte přirozený proces stárnutí a dopřejete svému tělu komfort při pohybu.

Jaký je nejlepší kolagen?

Podle formy, v jaké je kolagen v preparátu přítomen, rozlišujeme 2 základní typy kolagenu; nativní kolagen a hydrolyzovaný kolagen.

První typ, tzv. nativní kolagen, je název označující původní, neupravenou formu kolagenu, která se přirozeně nachází v lidském organismu. Nativní kolagen je pro lidské tělo poměrně těžce vstřebatelný a jeho užívání nepřináší příliš znatelné výsledky.

Druhý typ kolagenu je tzv. hydrolyzovaný kolagen aneb kolagenní peptidy. Tato forma kolagenu vzniká pomocí hydrolýzy, při které dochází ke štěpení aminokyselinových řetězců na peptidy za předpokladu zachování celého spektra aminokyselin, ovšem s rozdílnou koncentrací jednotlivých aminokyselin. Kolagen v hydrolyzované podobě je v důsledku štěpení pro lidské tělo snáze vstřebatelný a jeho účinky podstatně viditelnější. Je to vcelku logické; čím nižší molekulární hmotnost, tím snazší transport do buněk a následná vstřebatelnost.

Způsob, jakým v lidském těle účinkuje nativní a hydrolyzovaný kolagen, se zcela liší. Zatímco nativní kolagen ovlivňuje naše biologické procesy tak, aby nesnižovaly tvorbu kolagenu, hydrolyzovaný kolagen představuje samotný zdroj surovin pro tvorbu bílkovin včetně kolagenu.

Jaké jsou účinky hydrolyzovaného kolagenu pro pleť?

Podle nejnovějších poznatků je hydrolyzovaný kolagen nejúčinnější typ kolagenu s nejlepšími výsledky. Hydrolyzovaný kolagen je dostupný jako doplněk stravy ve formě rozpustného prášku, který si můžete snadno přimíchat do sklenice vody, džusu nebo smoothie. Pro maximální efekt je zásadní, abyste komplex užívali pravidelně, podle příbalových pokynů.

Mezi účinky hydrolyzovaného kolagenu na pleť patří především zpomalení procesu stárnutí pleti a vyhlazení jemných vrásek. Díky hydrolyzovanému kolagenu je pleť o poznání pružnější a lépe hydratována. Hydrolyzovaný kolagen chrání pokožku před oxidačním stresem a napomáhá při regeneraci pleti po opalování. Slouží jako prevence vzniku strií, povislé kůže a celulitidy. Pomáhá hojit jizvičky po akné a urychluje léčbu kožní dermatitidy.

Kromě mnoha zkrášlujících účinků na pleť podporuje hydrolyzovaný kolagen také růst vlasů, zvyšuje jejich kvalitu a strukturu, omezuje jejich vypadávání a posiluje slabé a lámavé nehty. 

Hydrolyzovaný rybí kolagen

Kolagen je zpravidla živočišného původu. Nejčastěji je získáván z masa, kostí, kůže, chrupavek, z vajec nebo zbytků ryb. Mezi nejrozšířenější typy kolagenu dle původu patří kolagen hovězí, vaječný a rybí.

Rybí neboli mořský kolagen se získává z rybí kůže, šupin a kostí. Má nejmenší molekulární hmotnost, a proto ho lidské tělo dokáže nejsnadněji vstřebat. A to v případě nejen měkkých tkání, jako jsou vlasy či kůže, ale i v případě tkání tvrdších, jakou jsou kosti či chrupavky. Svou strukturou se rybí kolagen velmi podobá lidskému kolagenu.

Rybí kolagen v hydrolyzované podobě je poměrně vzácný typ kolagenu, avšak účinnější než jeho hovězí konkurent, za předpokladu kvalitního zpracování a hydrolýzy za studena. Ujistěte se, že vámi vybraný doplněk stravy neobsahuje nežádoucí těžké kovy, škodlivé přísady, barviva, cukr či GMO.

Doplňky stravy pro krásnou pleť s obsahem hydrolyzovaného rybího kolagenu bývají často obohaceny o další prospěšné prvky. Pro podporu vlastní tvorby kolagenu se přidává vitamín C a biotin neboli vitamín H. Pro posílení hydratace a elasticity pleti se přidává osvědčená kyselina hyaluronová, o které je známo, že hraje důležitou roli při regulaci vody v tkáních a působí jako mazivo.

Nezapomínejte, že zdraví a krása se rodin a talíři. Při konzumaci kolagenových doplňků je důležité nezanedbávat zdravý životní styl, pravidelný pohyb, pitný režim a konzumaci potravin bohatých na složky přirozeně podporující tvorbu kolagenu.

25.5.2022 10:25| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist