Připrav se na léto – chraň se proti slunci

Jaro je tu, sluneční paprsky začínají hřát a ty už se vidíš na balkoně, terase či naší zahrádce. Teď si teplé paprsky ještě užíváš, ale co za pár měsíců až se přihlásí na řadu léto? Nemusíš se pařit a chránit provizorními clonami – zpříjemni si posezení venku díky markýze, která tě před výhní ochrání.

Venkovní markýzou můžeš zastínit malé balkony, stejně jako velké terasy. Ve staženém stavu markýzy nezabírají téměř žádné místo, nepřekáží při průchodu, ani u stolu, na rozdíl třeba od slunečníku. Na výběr je mnoho různých druhů i designů, ale všechny mají jedno společné. Jsou vyrobeny z textilie ze speciálních vláken, které chrání před UV zářením. Poradí si nejen se světlem, ale i s teplem. Jsou barevně stálé, nevyšisují se a díky impregnaci se nezašpiní.

Jaké typy markýz existují?

Skvělou volbou pro tvůj balkon či menší terasu je lehká markýza bez nosného profilu. V porovnání s dalšími typy je nejlevnější. Pro zastínění větších ploch, například velkých teras nebo zahrádek u restaurací, se více hodí robustnější markýza s nosným profilem. Výsuv u této markýzy je pak až 4 metry a díky okapničce na výpadovém profilu snadno odvádí vodu při dešti.

Další variantou jsou kazetové markýzy, které doporučujeme především, pokud plánujete instalaci přímo na fasádu, kde box markýzy nebude ničím krytý. Kazeta chrání ve staženém stavu látku markýzy před větrem a silnějším deštěm.

Design dle tvého výběru

Pokud si zvolíš typ markýzy, můžeš se pustit do výběru barev. Markýzy se vyrábí jednobarevné, vzorované, nebo třeba s tradičními proužky. Markýzu tak můžeš barevně sladit k fasádě, oknům a dveřím nebo dalšímu venkovnímu vybavení. Podle typu markýzy můžeš na konec přidat také vlnkovaný nebo rovný volán.

Vytahování i stahování markýz je manuální (pomocí kliky), nebo motorické. Pokud se chystáš zastínit větší plochu, určitě doporučujeme vsadit na pohodlnější motorické ovládání, a to buď dálkovým ovladačem, nebo vypínačem umístěným na stěně.

K některým druhům si můžeš nechat integrovat i LED osvětlení. Díky němu nebudeš pod markýzou během letních večerů muset řešit žádné lampičky či svíčky a užít si tak pohodlí venku déle do noci.

Čidla se postarají o markýzu za tebe

Může se stát, že necháš markýzu vytaženou a budete třeba doma, nebo pryč z domova. Začne prudce pršet, silně foukat. Co s tím? Skvělými pomocníky jsou čidla – především dešťové a větrné. Ta v případě nepříznivých podmínek, které by mohly markýzu poškodit, markýzu stáhnou. Takže můžeš být v klidu, o markýzu bude dobře postaráno.

14.4.2020 1:36| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist