OMG: Šperky ze zubů a vlasů?

Australská designérka zabývající se navrhováním stříbra a stříbrných šperků, Polly van der Glas, „vyjela“ s novou kolekcí a nutno podotknout, že to tu fakt ještě nebylo.

Pollyna značka, Van der Glas, zcela zavrhuje, pro výrobu svých šperků, drahé kameny, obvykle zdobící běžné doplňky. Místo nich používá lidské vlasy a zuby – no, proti gustu…  Polly používá zuby z nejrůznějších zdrojů a před zasazením do náušnic, náhrdelníků a prstenů jsou prý patřičně sterilizované.

Poslední „zubo-vlasová kolekce“ je vlastně prvním jakž-takž nositelným počinem této designérky. Všechny, tedy i předešlé kolekce jsou vyráběny z mincovního stříbra, lidských vlasů a zubů, pocházejících z Melbourne, Indie a popř. z Číny.

Designérku prý ale potěší každý zub, který dostane darem. Prý jich jednoduše není nedostatek.

Trendy šperky – velká inspirativní fotogalerie

šperky inspirace fotogalerie

Nová, nositelná kolekce byla mimo jiné k vidění na výstavě „The Wayward Fold“, jako součást módního festivalu „Loreal Melbourne Fashion Festival“.

Pokud by někdo měl zájem o některé z autorčiných děl, bude se muset na cenu informovat na jejích webových stránkách přes mail. Ale upřímně… nebude zirkon nakonec přece jen lepší? 🙂

9.11.2010 12:00| autor: Lucie Elena

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist