Odměna za vysvědčení v pololetí

V dnešní uspěchané době je pro děti často největší odměnou čas strávený s rodiči. Není vůbec pravidlem, že rodiče na děti mají čas. Jako nejvhodnější odměna za skvělé vysvědčení je společný zážitek, dovolená nebo výlet.

V létě, kdy mají děti prázdniny a je spousta možností, kam vyrazit, je realizace takového dárku snadná. Během pololetí na přelomu ledna a února to tak jednoduché není. Počasí výletům venku moc nepřeje, zimní radovánky nejsou tak oblíbené jako ty letní. Uspořádat velkou společnou akci není v tomto období vůbec jednoduché.

Vhodnou alternativou je menší společná akce, s nějakým drobným dárkem. Není nutné vybírat nic drahého, dítě by si nemělo zvykat na drahé luxusní dárky, který si v budoucnu může začít nárokovat.

Vyrazit můžete tedy do cukrárny na něco sladkého, do kina na nový dětský film nebo do vodního centra s atrakcemi. Jako dárek může posloužit kniha, hračka, nový penál nebo školní batoh.

Hračka se jeví jako první volba na dárek, ale se školou není moc spojená. Některé děti kniha nepotěší. Nový batoh nebo penál bude dítě podvědomě motivovat k lepším školním výkonům. Ve škole jej bude mít stále na očích a bude vědět, za co ten nové krásný penál je. Bonusem je, že nové věci znamenají pro děti určitou prestiž. Možná to není správné, ale život mezi vrstevníky to celkem usnadní.

Hlavně nezapomeň: Když vysvědčení nedopadne zrovna nejlépe, trestání nemá smysl, pozitivní motivace přinese více ovoce.

27.1.2020 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist