Kariéra nebo rodina?

Jak najít ten správný work-life balanc, když chceš začít podnikat?

Žijeme v době, kdy máme sice s muži rovný přístup ke vzdělání a srovnatelné pracovní možnosti, realita je ovšem často jinde, neboť my ženy musíme obvykle zvládat mnohem více rolí a balancovat na několika židlích. Najednou pak odkládáme naše sny a ambice na druhou kolej z obavy, že to ohrozí náš výkon doma jako matek a manželek. Naštěstí se to však pomalu mění k lepšímu a přibývá žen, které vedle mateřství a vedení domácnosti začnou úspěšně podnikat.

Odstartovat podnikání není samo o sobě žádná věda. Nejdůležitější je si kriticky zhodnotit, jestli si tvůj nápad najde díru na trhu natolik velkou, aby tě dokázal uživit. Založení firmy je pak už to nejmenší. Samozřejmě to s trochou studia internetu můžeš zvládnout sama, ale obě víme, že není čas ztrácet čas. Nejlepším řešením bude pozvat si na pomoc odborníky z některé z renomovaných zprostředkovatelských agentur, které ti buď založí společnost na klíč, nebo rovnou nabídnou k odkupu některou z ready made. Všechny potřebné formality vyřídí za tebe a ty se tak krom pár podpisů nebudeš muset o nic starat.

Následně bude třeba si jasně nastavit pravidla a oddělit práci od osobního života tak, aby jedno nepřiměřeně nezasahovalo do druhého. Podnikání s sebou tradičně přináší tu výhodu, že si práci můžeš v zásadě rozvrhnout, jak chceš. Rozhodně to nemusí být klasika od devíti do pěti, přizpůsobit si to můžeš podle svých potřeb a potřeb tvojí rodiny.

Zcela zásadní je si uvědomit, že nikdy nejde v životě dělat všechno na sto procent, jak bychom to my ženy občas hrozně chtěly. V některém ohledu je třeba trochu slevit ze svých představ a soustředit se na to, co je důležité. Vykašlat se na to, že je v obýváku na poličkách prach a k večeři nebude opulentní hostina, protože ten prach tam bude za pět minut zas a u dětí beztak vždycky zvítězí špagety s kečupem.

18.3.2020 7:11| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: mateřství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist