Jednodenní výlet po Virginii, aneb za nákupy, jídlem a pláží

Virginie, stát na východním pobřeží Spojených států, se pro mě stal na celé léto novým domovem. Strávila jsem zde několik měsíců plných práce, zábavy a cestování. Mám pro vás tip na jednodenní výlet po Virginii, je ideální ho pojmout jako „dámskou jízdu“, protože takový program holky, je sen snad každé z nás. Stručně a jasně – nákupy, jídlo, pláž, opalování a noční procházka u pobřeží oceánu.

Za nákupy do Williamsburgu

Mluvím sice o ideální dámské jízdě, ale já osobně jsem takový výlet podnikla, jak s kamarádkami, tak i se dvěma kamarády a musím říct, že kluci se nakupování vůbec nebránili. Autem jsme po snídani vyrazili z Richmondu směrem na východní pobřeží a plán byl jasný – první zastávka byla ve Williamsburgu, zhruba 80km vzdáleném městečku, které je vyhlášené svými outlety! Mimochodem doporučuji nákupy vychytat v období před začátkem nového školního roku – slevy na konci prázdnin byly vzhledem k výprodejům opravdu vysokoprocentní. Jen pro představu – boty značky Converse jsem si přivezla v přepočtu za 300 Kč a Vans tričko za cca 200 Kč.  Tím chci zároveň upozornit na to, že obzvlášť my, ženy, máme opravdu tendenci koupit vše, co vidíme. Jedna věc je hezčí a levnější než druhá.

Ale holky, nenechte se (jako my) pobláznit hned u prvního obchodu, jsou na každém rohu a nemají konců. Proto rada nad zlato – když se „jdeš jen podívat“ do outletu, kreditku nech raději doma a vezmi si s sebou jen omezený počet dolarů (pro případ nouze), které jsi ochotná utratit. Jinak se tvoje původní představy o maximální útratě zdesetinásobí, věř mi. Nicméně my do Williamsburgu jeli za účelem pořídit si pár hezkých kousků a udělat si radost. Já osobně jsem spíše udělala radost mému mladšímu šestnáctiletému bráchovi, kterému jsem z Ameriky přivezla spoustu značkových triček, aby mohl na diskotékách honit parádu. Náš původní hodinový limit na nakupování se změnil na čtyřhodinové nakupovací bláznovství, a i to nám bylo málo. Kdo miluje nákupy, vyhraňte si na takovou aktivitu klidně celý den. My prošli sotva půlku outletového areálu a se slzami v očích jsme museli zatnout zuby, nastoupit do auta a odjet pryč, protože v peněžence nám zůstalo už jen na zpáteční benzín, a ten jsme potřebovali…

TIP: Chcete se podívat na Východní pobřeží? New York, Virginia nebo Florida? Vyberte si jeden ze zájezdů do USA nebo si ho nechte vytvořit na míru.

Virginia beach

Pokračovali se dál na východ, vlastně úplně na to nejvýchodnější místo – na Virginia beach! Po zhruba hodině cesty jsme zaparkovali nedaleko pobřeží a s batohem se vydali za panoramatem oceánu. Vidět to nekonečno byl úžasný pocit. Atlantik nebyl zrovna nejčistší, ale v tu chvíli nám to vůbec nevadilo. Převlékli jsme se do plavek a jako děti si hrály ve vlnách – o ty tam nouze nebyla! Samozřejmě po celém dni plném nakupování, náročném skákání a dovádění ve vlnách je potřeba si trochu odpočinout, a tak jsme se na dece vystavili vitamínu D. Začalo se stmívat a opalování se pomalu měnilo na pouhé válení se na pláži, focení a užívání si zbytku krásného dne.

Virginia beach žije i (hlavně) v noci. Podél pláže se rozsvítí světla, začne hrát hudba a pouliční umělci se starají o show. V místních obchůdcích si můžete zakoupit nějaký suvenýr nebo zajít na večeři do přímořské restaurace. Čerstvé vafle a delikatesní zmrzliny tu voní na každém rohu. Výhodou je, že celé centrum dění, které popisuji, je na jednom místě, resp. velice blízko u sebe. Ulice s večerní zábavou je paralelní s pláží, zhruba 20 metrů od sebe. Takže je na tobě, jestli se večer budeš romanticky procházet bosá v písku podél oceánu anebo popojdeš o pár metrů vedle a užiješ si představení místních nadaných tanečníků. O zábavu tady opravdu není nouze. Každý si najde to svoje, Virginia beach nabízí spoustu možností celodenních programů. Také se tu pořádají hudební festivaly a koncerty známých zpěváků, na které je doporučeno si včas zakoupit lístek, protože zájem je opravdu velký. Rozhodně jí stojí za to navštívit!


Náš výlet se blížil konci. V tuto večerní hodinu jsme my holky byly rády za to, že v autě máme šoféry, kteří nás dovezou domů. Během zpáteční cesty jsme se ještě posilnili v místním fastfoodu, který byste při cestách po USA neměli vynechat! Není totiž fastfood jako fastfood. Jídlo v USA, to je také kapitola sama o sobě… ale o tom už jindy.

20.2.2019 4:21| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: botyděti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist