Co užívat zdravého na spaní?

Femina.cz > Fóra > Zdraví > Co užívat zdravého na spaní?

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel M MariaRice a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 3 týdny.

  • Autor
    Příspěvky
  • #517452
    M
    MariaRice
    Účastník

    Ahoj, to zní fakt nepříjemně, sám znám, jaký to je, když se člověk nemůže pořádně vyspat. Co se týče bylinných tablet, tak mám dobré zkušenosti s tabletkami obsahujícími valeriánu nebo meduňku. Tyhle bylinky mají přírodní uklidňující účinky a pomáhají s usínáním. Samozřejmě každému sedí něco jiného, ale tyhle bylinky jsou známé svými pozitivními vlivy na spánek.

    Kromě toho, co se týče návyků před spaním, snažím se hodinu před tím, než jdu spát, omezit používání elektroniky a raději si čtu nebo poslouchám klidnou hudbu. To mi taky hodně pomáhá a tuho piju bylinkové čaje, jen je pravidelně cykluji jak mi to doporučila doktorka.

    Zde je 6 nejlepších čajů na spaní: https://bechermarket.cz/zdravy-zivotni-styl/spanek/caj-na-spani/

    Pokud by se situace nelepšila, možná by nebylo špatné se poradit s lékařem, který by ti mohl doporučit něco silnějšího nebo ti poradit další kroky, jak se s tím vypořádat. Držím palce, ať se ti brzy podaří najít řešení a budeš mít klidný spánek!

  • #517156
    B
    Bedriška Malá
    Účastník

    Zdravím, mě třeba hodně pomáhá i magnézium na spánek a zklidnění. Ale musíte si najít nějaké opravdu dobré. Já kupuji na Vitaslife, mají tam dva druhy i další vitamíny a od té doby mám klid. 🙂

    • #517222
      J
      JaninkaVesi
      Účastník

      Taky s tím mám problémy, ale nenapadlo by mě že za to může nedostatek hořčíku. Je potřeba teda brát nějaký speciální nebo stačí z lékárny?

      • #517413
        B
        Bedriška Malá
        Účastník

        Můžu doporučit tohle kombo https://vitaslife.store/produkt/vitaslife-balicek-ranni-vecerni-magnesium. Glycinate je na ráno, bere se na lačno a je na stres a energii, natural na noc a pomáhá právě s lepším spánkem, proti křečím a na regeneraci. 🙂

  • #516601
    s
    simona.vrbova
    Účastník

    Dobrý den,

    taky jsem měla nedávno těžké období a pomohly mi bylinky. Večer čaj z meduňky je super – zlepší náladu a je to vhodné při nespavosti. Ale bylinek na špatné spaní je více info zde – https://www.naturway.cz/rady-postupy/jake-bylinky-na-spani-vybrat

  • #516574
    E
    Esterinda
    Účastník

    Doporučím bylinkové tobolky Sleepgreen od greenidea.cz. Fungují skvěle, já spím celou noc a hlavně jsem ráno fakt vyspaní a svěží. Navíc jsou tobolky nenávykové a bezpečné na užívání každý den.

  • #516532
    V
    Vendulka36
    Účastník

    Dobrý večer, poslední dobou mám náročné období a nemůžu v noci usnout. Převaluju se klidně 3 hodiny a je to fakt hrůza. Budu ráda za tip na nějaké spolehlivé tablety, ale třeba z bylinek.

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist