Dej chloupkům navždy sbohem

Kterou z nás by bavilo se denně holit, ještě na tak velké ploše těla, že? Trendy velí hladkou pokožku. I když tu a tam se proženou módní vlny, kdy se celebrity ukazují se zarostlým podpažím, jde spíš o exhibicionistickou záležitost. Naštěstí ale existují způsoby, jak se s chloupky trápit co nejméně.

depositphotos_21710081_l-1100x618.jpg Zdroj: depositphotos.com

Elektrický epilátor nesmí chybět

Ty tam jsou doby, kdy muži a ženy soupeřili, kdo to má na světě horší, načež pánové poukazovali, že se musí holit. To ženy také, a na daleko větší ploše. Navíc i na hůře dostupných místech. Proto každá z nás uvítá, pokud najde způsob, jak se co nejméně bolestivě a s co nejdelším účinkem zbavit chloupků. Nejlepší metodou je epilace, což je odstranění chloupků i s kořínky. Pro domácí využití se tak hodí elektrický epilátor, jenž chlupy odstraní klidně i na měsíc. Ono ale záleží na fázi růstu chloupku. Běžně rostou právě asi zhruba po třech týdnech, jenže chlupy nerostou všechny rovnoměrně, takže chvíli potrvá, než budete mít hladkou pokožku po delší dobu. Jsou ovšem i citlivá místa, kam se klasický epilátor nehodí (podpaží, třísla atd.), zde je lepší využít IPL epilátor, který jen vysílá elektrické pulzní světlo pod strukturu kůže a tepelně eliminuje chloupky i s kořínky.

Jak na epilaci?

Epilace je určitě ideální metodu odstranění chloupků, pokud se jich chceš zbavit na delší dobu, v mnoha případech se i eliminuje jejich růst. Jak na epilaci? Stačí, pokud jsou chloupky dlouhé už jen 0,5 cm, a můžeš začít epilovat. Mrkni se po takovém strojku, který má i masážní efekt, aby byla procedura co nejméně bolestivá. I když upřímně, dá se to vydržet i bez jakýchkoli přídavných nástavců. Stačí, když si budeš tělo epilovat v teplé vodě, která rozevře póry, chloupky se snáze uvolní, a navíc to tak nebolí. Proto je dobré mrknout se i na voděodolné přístroje. Můžeme ti ještě doporučit, aby ses epilovala večer, kdy není pokožka tak citlivá. Taková je i během menstruace, proto si nech zkrášlování na období mimo tvé dny. Což není takový problém, protože hladká pokožka ti vydrží opravdu dlouho.

13.1.2022 10:35| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: celebrity

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist