Jak přežít rozchod

Když se řekne: ROZCHOD, tak se nám většinou vybaví ty nejbolestnější vzpomínky. Každá z nás někdy zažila pláč a skřípění zubů nad koncem vztahu, bezesné noci a návaly bezmocnosti… Zkusíme vám tedy nabídnout pár jednoduchých tipů, jak toto složité období přežít!

 

Moje kamarádka Jana (33) celý život razí heslo, že z návštěvy i z nefungujících vztahů by se mělo odcházet včas a s jistou mírou elegance. Určitě má pravdu a navíc se tímto příslovím vždy ve svém životě řídila a musím dodat, že bez problémů, tedy než zažila jedno velice nemilé překvapení. „Žila jsem s Lukášem deset let, náš vztah byl založen hlavně na svobodě, ale i důvěře.

 

Prožívali jsme fungující vztah okořeněný celá ta léta vášní a taky společným smyslem pro humor. Myslela jsem si, že s Lukášem budeme mít jednou děti, povedeme fajn život a nakonec jako dva důchodci skončíme v parku na lavičce, když budeme každé dopoledne společně krmit ptáčky,“ vzpomíná Jana, která se z hezkého snu o životě s Lukášem  jednoho dne probudila dost brutálním způsobem.

 

„Přišla jsem tenkrát z práce domů, Lukáš mi nabídl večeři, pak najednou ztišil hudbu a s vážným výrazem v obličeji mi řekl, že se mnou potřebuje něco probrat. A pak už to šlo ráz na ráz. Ta Lukášova věta mi zní v uších dodnes, i když jsou to už dva roky: ,Jano, nejsem o našem vztahu přesvědčený, měli bychom se rozejít!´“ Pro Janu to byl v tu chvíli obrovský šok, nic nechápala. „Najednou se ale ve mně něco zlomilo a já se jen Lukáše zeptala, jestli je v tom jiná žena. On mi sice odpověděl, že není, mně ale jakási zvláštní předtucha říkala, že mi lže.

 

Ještě jsem zvládla doříct větu, že pokud si opravdu za svým názorem stojí, ať mě už nekontaktuje. Vzala jsem si pár nesmyslných věcí a hrdě vyšla z domu,“ vypráví tiše Jana, která Lukáše od té doby neviděla. „Bohužel jsem se za pár dní od našich společných kamarádů dozvěděla, že mě Lukáš opustil kvůli jedné mladé slečně z dobré rodiny. Snažila jsem se nezbláznit, a tu šílenou informaci zpracovat, ale nakonec jsem se zhroutila.

 

Deset let je dlouhá doba, navíc Lukášova zpráva mě dostihla naprosto nepřipravenou.“ Nakonec Jana rozchod za pomoci kamarádů a rodiny zvládla s grácií, trvalo jí ale dost dlouho, než tu neskutečnou bolest ve svém srdci zpracovala.

 

Celý článek s radami na přežití si přečtete v novém Shine zde.

 

 

Zdroj: www.shinemag.cz

 

2.4.2009 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist