Femina.cz » Magazín » Zábava » Splňte si svůj sen aneb Jak získat povolání, po kterém toužíte

Splňte si svůj sen aneb Jak získat povolání, po kterém toužíte

Splňte si svůj sen aneb Jak získat povolání, po kterém toužíte

Magazín: Zábava | autor: Daniela | vydáno 19. 09. 2013

Jako malá holčička jsem si přála být profesionální tanečnicí. Tancovala jsem, kde to šlo, představovala jsem si, že jsem na pódiu s největšími tanečními hvězdami a sál plný lidí ze mě nespouští oči. Nebyl to jen rozmar, opravdu to byl můj velký sen.

Po základní škole jsem se rozhodla jít na taneční konzervatoř, rodiče mi ji však velice rozmlouvali a já nakonec podlehla. Řeči o tom, že tohle povolání nemá budoucnost mě bohužel přesvědčily. Dodnes toho lituji. Můj sen ve mně stále přetrvává a já vím, že to byla osudová chyba mého života. Že jsem nebyla průbojnější a nešla jsem si za tím, co jsem opravdu chtěla. Svou šanci jsem bohužel promarnila, ale co vy? Toužíte dělat vaše vysněné povolání? Nikdy není pozdě na to, změnit váš život!

Trápí vás neustále otázky ohledně vaší práce? Přáli byste si vykonávat hodnotné zaměstnání, které by vás bavilo, a ve kterém víte, že byste byla dobrá? Tak neváhejte ani minutu. Za zkoušku nic nedáte! Myslíte si, že neobstojíte v silné konkurenci? Když to nezkusíte, odpověď zní: ,,Ne!“

Domácí krabičková dieta – víme jak na ni!

Domácí krabičková dieta – víme jak na ni!

Krabičkové diety jsou už delší dobu známé a nejedna z nás nějakou vyzkoušela. Ovšem jak už to býv...

Nejprve si konkrétně ujasněte, co byste chtěli přesně dělat, o čem víte, že jednoznačně patří do vašeho vysněného povolání. Možností může být více, zajímáte se o elektroniku, či počítače? Je nepřeberné množství firem, u kterých můžete zkoušet nabízet svůj potenciál. Jste spíše manažerský typ? Tak neváhejte a oslovte několik firem, které hledají někoho, kdo převezme manažerskou funkci. Pracovali byste rádi v mediálních sférách? Zkuste oslovit pár redakcí, televizí, či rádií. Nabídněte jim své zkušenosti a třeba se zrovna na vás usměje štěstí. Bohužel přísloví nelže: ,,Bez práce nejsou koláče.“ Vyhledejte si firmu, u které byste chtěli pracovat a objektivně posuďte, co byste jí mohli nabídnout. Netrapte se otázkami typu, že na to nemáte, a že existuje spousta takových lidí. Vy jste jedinečná, originální a jen vy dokážete firmě nabídnout to, co jim nikdo jiný nikdy nenabídne. Vypracujte si plán, jak budete v následujících dnech pokračovat. Od napsání životopisu, dohodnutí pohovoru, návštěvy svého vysněného zaměstnavatele, zkontaktování personálních agentur a podobně. Úspěch nemusí být okamžitý, ale tenhle postup vám alespoň strategicky připraví půdu pro další plány.

Pracovní pohovor! Dostali jste se už tak daleko, že z několika set životopisů byl vybrán právě ten váš a vy teď čekáte na pracovní pohovor? Osobní kontakt je nejdůležitější. Na to nikdy nezapomínejte! Zajisté vás trápí otázky typu jaký zaujmout postoj, abych působila co nejpřirozeněji a byla zas o něco blíže svému snu? Zaujměte chování, které vzbuzuje sympatie! Uchazeč o zaměstnání musí být příjemný, sebevědomý, musí znát svoji cenu a vědět, co může firmě nabídnout.

Nevěra v práci. Ženy berou kolegy jako milence

Nevěra v práci. Ženy berou kolegy jako milence

V práci trávíme až příliš mnoho času, a proto je logické, že si v ní nacházíme spojence! A v příp...

Nikdy nečekejte s hledáním svého budoucího povolání na tu spránou dobu! Neodkládejte hledání svého vysněného povolání! Oblíbené výmluvy typu: "Teď ne, teď ještě není vhodná doba!“, "Počkám ještě pár měsíců a pak uvidím.“, "Až se přestěhuji, dám se do toho.“ A podobné výmluvy. Vyhněte se jim! Jen zdržují! Nečekejte, až úspěch který měl být váš, potká souseda nebo vaši kamarádku! Sami se o něj pokoušejte! A hned!

Nevzdávejte své snažení! Nevyšlo vám to napoprvé? Nevadí! Nenechte se odradit. Zkoušejte to znovu! Mnoho lidí nedosáhlo svého vysněného povolání, protože je první neúspěch odradil od možnosti zkoušet to dál. To ale není váš případ! Vy jste cílevědomí a bojovní! Bojujte za to, co chcete! Je to váš život, který žijete jen jednou, tak co se může stát, když se budete několikrát pokoušet dosáhnout svého štěstí? Třeba to, že ho konečně dosáhnete!

Mějte ten správný elán a nasazení! To, co nejvíce přesvědčuje je elán a nasazení pro danou práci. Člověk může být sebevíc studovaný a maximálně ctižádostivý, ale když nemá ten správný elán, dojem udělá těžko.

Takže vezměte do hrsti všechny své klady a splňte si svůj sen! Nezapomínejte, nikdy není pozdě!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
04. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
20. 09. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
19. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

09. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dlouho jsi nemohla narazit na správného muže? Pak se dnes vydej na farmářské trhy v okolí. Čeká tam na tebe pan Božsk... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist