Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Úlety na vánočním večírku. Je líbačka s kolegou nevěra?

Úlety na vánočním večírku. Je líbačka s kolegou nevěra?

Úlety na vánočním večírku. Je líbačka s kolegou nevěra?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 18. 12. 2015

Ach, ty vánoční večírky! Zpravidla přicházejí po velkém pracovním vypětí a člověk se prostě jednou za čas chce nějak odvázat. Jenže ty konce. Kocovina by nebyl až tak velký problém, ostatně bolest hlavy se dá zahnat práškem. Nicméně horší je to s tím, že se ti bohužel pořád vybavují věci, které jsi vážně asi dělat neměla.

Jako by nestačil pokus o zpěv hodný hvězdné pěchoty, kterým jsi společně s kolegyní narušila do té doby celkem pokojnou sešlost starších dam z účtárny jen tu a tam usrkávajících ze sklenky vína před sebou. Jako by nestačilo, že jsi ošklivě drbala svou sokyni, která bohužel stála hned za tebou. Jako by nestačily už ne příliš jisté taneční pohyby, které připomínaly těhotnou medvědici na sněhové kře... Ne, na to vše by se snad dalo zapomenout. Je tu ale ještě něco horšího... Líbala ses s kolegou. Pravda, ani on už nebyl nijak zvlášť střízlivý. Je to nevěra, nebo ne?

Opilé líbání nemusí být vážný přečin

Podle jedné ze statistik sice považuje polibek za nevěru 77 % mužů a 89 % žen, nicméně jsou tu jisté polehčující okolnosti. Jak to chápeme my ženy? Líbání neznámého cizince na diskotéce je považováno za celkem neškodné, tedy obzvláště je-li líbající osobou žena. Ale teď vážně: líbání by nemělo být až takovým přečinem. Důležité ale je, koho jsi líbala. Pokud je to osoba, ke které jsi v minulosti měla nějaký (platonický nebo intimní) vztah, už je to samozřejmě horší.

Mazlení? Přijde na to

Existuje tulení a pak sexy mazlení a mezi tím je sakramentský rozdíl. Přátelské objetí na konci večírku vůbec nic neznamená, tedy nic sexuálního, je prostě jen přátelské. Pokud se ale s kolegou objímáš déle, než je nutné, hlavu mu zaboříš do krční jamky, měla by sis to vyhodnotit sama...

Jen jsme si povídali

Říká se tomu emocionální podvádění. A za podvádění je mají spíše ženy než muži. S tím souvisí i první otázka poté, co se dozvíme, že nám je partner nevěrný. Zatímco ženy se ptají: „Miluješ ji?“ muži: „Spala jsi s ním?“ Z toho vyplývá, že ženy přikládají emocím daleko větší význam.

A tak ženy vědí celkem dobře, že takové povídání s kolegou mezi čtyřma očima celý večer může být v podstatě daleko větší úlet než jeden polibek...

Erotická esemeska

Jako nevěra se počítá spíše u žen než u mužů. Pokud se odvážeš a napíšeš krásnému kolegovi erotickou esemesku o tom, co všechno bys s ním nejraději dělala, znamená to nejspíš, že po něm opravdu hluboce toužíš. Naproti tomu u mužů mají slova většinou dále k činům.

Návštěva striptýzového klubu

Obzvláště muži návštěvu klubu s tanečnicí u tyče jako nevěru vůbec neberou. Většinou si prostě chtějí s partou kamarádů užít špetku legrace. Trochu jiná situace ovšem nastává, když se muž striptérky lačně dotýká, to už může být problém.

Osahávání

Většinou jsou to muži, kteří své dlaně tisknou k prsům či zadním partiím žen. A většinou to ženám nebývá nijak zvlášť příjemné, nicméně nepřikládají tomu velkou váhu. Ale pozor! Muži berou osahávání ňader daleko vážněji. Obzvláště ti, kteří vidí, jak jejich partnerku někdo osahává.

A tohle už je průšvih...

Společná noc

Sex s někým jiným, než je tvůj partner? Jak se říká: „Game over.“ Tohle už je nevěra. A neexistuje žádný dobrý argument, jak z toho ven.

Orální sex

Někteří (většinou muži) se hájí jako bývalý prezident USA Bill Clinton, když tvrdí, že nedojde-li k průniku penisu do pochvy, nejedná se o pohlavní styk. Jenže 91 % ostatních to tak rozhodně nebere! Jde ale o velmi intimní fyzický kontakt! Takže to nevěra rozhodně je.

A co naše čtenářky na úlety?

"Poslední večírek pro mě skončil katastrofálně. Opila jsem se a dala průchod svým dávno potlačovaným citům k jednomu kolegovi," svěřila se nám Jana (35 let). "Prostě jsem po něm vyjela a on to neopětoval. Trapas, trapas, trapas. A co hůř, jedna z kolegyň, která mě zrovna nemusí, s tím hned běžela druhý den po celé firmě. Byla jsem všem pro smích. Už nikdy více."

"To já bych pro smích klidně byla." Říká smutně Hedvika (32 let). "Lepší než být sama. Díky úletu na vánočním večírku jsem přišla o manžela a skvělé rodinné zázemí. Teď jsem sama, na děti máme střídavou péči a já si přeju jediné - vrátit čas a neulítnout."

Je jasné, že vánoční večírek je plný pokušení, pokud však nechceš zahodit to, co jsi roky budovala, rozhodně se drž raději zpátky. Máš také podobné zkušenosti? Napiš nám do diskuze.

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
21. 12. 2015 Viky17 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

03. 12. 2016 Horoskop Lev

Řešíš v poslední době situaci a máš pocit, že nemá východisko. Ale když na chvilku poodstoupíš a nebudeš se snažit vě... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist