Femina.cz » Magazín » Krása » Plesové líčení: jak na něj?

Plesové líčení: jak na něj?

Plesové líčení: jak na něj?

Magazín: Krása | autor: PR článek | vydáno 10. 11. 2010

Plesová sezóna je v plném proudu. Za chvíli vyrážíte, šaty, boty, kabelka, všechno připraveno, už se jen nalíčit. Ale jaké jsou trendy v líčení pro tento rok? Portál s nákupní inspirací Zoot.cz pro vás má tři zásady vedoucí k úspěchu: kvalitní podklad, kouřové líčení a rudé rty. Ale pozor, platí, že čím výraznější rty, tím méně oči. Nechcete být přece klaunem na plese!

Ať jde o ples maturitní, charitativní či reprezentační, zásadou číslo jedna je, že se musíte cítit přirozeně. A to nejen v šatech a účesu, ale také v líčení. Nejde totiž zase tolik o to, jak vypadáte, ale o to, co vyzařujete. Vaše okolí totiž vnímá hlavně to, jak se cítíte. Proto slaďte své šaty, účes i líčení s vaším já.

Zásadou číslo dvě, již více praktickou, je kvalitní podklad, kterým zakryjete případné nedokonalosti. Rozhodně nezapomínejte na pudr a nejlépe si ho s sebou přibalte do kabelky na pozdější přepudrování nosu. Jeho použití oceníte nejen při zpětném prohlížení fotek. Chcete přeci zářit, ne se lesknout.I když normálně chodíte nalíčená jen minimálně, plesy jsou ideální příležitostí se v líčení trochu odvázat. Ostatní si všimnou nezvyklé změny a uvidíte, že se komplimenty jen pohrnou. Glitry a metalové, zářivé barvy jsou pro plesy a vůbec večerní líčení jako dělané. Ale pozor, nezapomínejte na zásadu číslo jedna a pokud vás už zdobí nějaké ty vrásky, sáhněte spíše po pastelových, matných barvách.

Pokud se na pestré barvy necítíte, vsaďte na kouřové líčení. Tím nikdy nic nezkazíte a máte ho vykouzleno za pár minut. Jak na to? Existují dva způsoby, snadnější je kajaková tužka a kosmetická guma. Jednoduše si vykreslete oční linky a gumou je rozetřete do ztracena. Další, o trochu komplikovanější variantou je oční stín ve světlejším a tmavším odstínu a rafinované stínování aplikátorem nebo štětečkem. Ani v jednom případě ale opět nezapomeňte na světlý či tělový podklad.

Oči bychom měli, teď jsou na řadě rty. Platí jednoduché pravidlo, vždy si vyberte jen jedno. To znamená, že pokud vsadíte na pestré barevné oční stíny, zvolte světlou rtěnku, nebo dokonce jen průhledný lesk. A naopak, pokud se rozhodnete pro sexy vampire look a rudé rty, použijte  konturku stejné barvy, oči rozjasněte už jen řasenkou a líce jen lehce poprašte tvářenkou. U rudých rtů totiž více než jinde platí, že méně je více. Ale pokud dokážete rudé rty decentně nakombinovat s dalším líčením, účesem a šaty, okouzlíte své okolí elegancí herečky ze starých filmů.

Nikdy, opravdu nikdy nezapomeňte na celkovou kombinaci. Šaty, účes a líčení do sebe musí perfektně zapadat, jinak je vám hodina ztrávená před zrcadlem k ničemu. A jaký účes se hodí více k jakému líčení? Zvolila-li jste volnější elegantní drdol či polostažené vlasy, máte to nejjednodušší, hodí se totiž ke každému líčení. Zato utažený uzel vyžaduje preciznost a relativně zdravou pleť a zcela rozpuštěné vlasy a kudrny si naopak moc nerozumí s příliš silným make-upem.

Když se budete řídit těmito zásadami, zazáříte nejen na plesech!

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
06. 04. 2011 stepanecka To nechápu.... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

06. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Pokud tě šéf bude chtít vyslat na služební cestu a ty nebudeš chtít vyrazit, s klidem odmítni. Není to tak důležité, ... Celý horoskop

Karta dne

Smrt
Cokoliv tě trápí, máš velkou příležitost jednou provždy smést ze stolu, na nic již nečekej a začni jednat. Pusť se do odstraňování všech překážek, které ti stojí v ces...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist