Líčíte se stejně jako ve dvaceti? Zbytečně si přidáváte léta!

Chce to jistou zkušenost, díky níž už víte, která barva rtěnky je ta pravá, že se oči sluší orámovat černými linkami a že odstín make-upu je nutné zvolit broskvový. Jenže pozor!
Opravdu si myslíte, že to, co vám vyhovovalo ve dvaceti, je dobré i v pětatřiceti?

Když se nad tím zamyslíme, je to holý nesmysl. Protože třeba nejen tón pleti, ale i tvar obličeje se v průběhu let mění. Jak se tedy líčit, aniž bychom si přidávaly zbytečně roky? Tady jsou tipy kosmetiček, jak se líčit, pokud vám je 35 a víc.

Pomozte řasám

Řasy se postupem věku tenčí a jsou menší. Proto je zapotřebí zainvestovat do dobré řasenky, která je prodlouží a natočí. Je nutné zvolit černou, nikoliv hnědou řasenku. Určitě nenanášejte více vrstev ve snaze udělat řasy hustší, řasy jsou totiž sušší, takže na nich lépe ulpívají všechny „cucky“. Zapomeňte na malování spodních řas, zbytečně byste tak zdůraznila kruhy pod očima.

Ne tekutým očním linkám

Možná nedáte dopustit na černou tužku pod očima, ale to je zase chyba! S vyšším věkem se oči menší, a tak vám neprokáže dobrou službu. Nahraďte ji raději tužkou hnědou a šedou. Určitě se taky vyvarujte tekutých očních linek na horním víčku, které ještě více zdůrazní vrásky kolem očí, do kterých se vpijí. Zkuste krémovou širší tužku a naneste ji na dvě třetiny vnější strany očního víčka. Nerámujte oči od koutku ke koutku! Pomocí kartáčku či prstu čáru lehce rozmažte pro jemnější vzhled.

Místo pudrového krémový korektor

Pokožka se tenčí, a tak jsou bohužel patrnější kruhy pod očima. Vše se dá zamaskovat korektorem. Na pudr zapomeňte, ten by vaše nedostatky ještě zvýraznil. Kupte si krémový korektor a na kůži jej nanášejte štětečkem.

článek

Dobře si vyberte tón tvářenky

Tabu by měly být všechny odstíny dorůžova či dočervena. Rada, že byste se měla při aplikaci tvářenky usmát a nanést ji na nejvyšší bod tváře, neplatí! Má se prý aplikovat na nejvyšší bod lícní kosti.

Nezapomeňte na obočí

Použijte na ně o dva stupně tmavší tužku, než je barva vašich vlasů. Pod obočí aplikujte rozjasňovač, který oči „otevře“. Nezapomeňte na pravidelnou úpravu obočí, vyplatí se zajít k profesionálům.

Pudr pomůže

Pokožka se více mastí na problémových partiích, ty je proto potřeba zapudrovat. Zkuste lehčí pudr, který pleť zároveň krásně rozjasní.

Zapomeňte na rudou

Myslí se tím odstín rtěnky, který společně s metalickým sluší „dvacítkám“. Ve zralém věku se ale rty ztenčují a tmavé odstíny by je zbytečně opticky zmenšovaly. Rtěnku důkladně naneste štětečkem od středu k okrajům.

CC krém je in

Je potřeba zamaskovat barevnou nejednotnost a červené skvrnky a na to je CC krém dělaný. Vždy volte odstín stejný nebo o jeden stupeň tmavší, než je vaše pleť.

Foto zdroj: profimedia.cz

28.4.2014 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist