Femina.cz » Magazín » Celebrity » Kocour: Johnny Depp

Kocour: Johnny Depp

Kocour: Johnny Depp

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 24. 01. 2011

S tak pěknou tváří, jednoduchým jménem, obrovským charismatem a tak dlouhou a úspěšnou kariérou patří Johnny Depp mezi nejznámější herce současnosti. A nejoblíbenější. A nejlepší.

Tenhle Američan nejspíš dokáže všechno. Zahrát si posedlého vraha, fantazírujícího autora Petera Pana, vtipného piráta, gangstera i nejhoršího režiséra na světě. Okouzlovat mainstreamové diváky i ty náročnější. Dospět z rebela, co demoloval hotelové pokoje, ve vzorného otce rodiny. Ve 47 letech s přehledem utáhnout svým šarmem krimi komedii Cizinec… A to dostal svou první rtoli v Noční můře z Elm Street.

Ale ze skromných začátků i z teenagerovské popularity vymydleného policejního seriálu Jump Street 21 se Johnny rychle otřepal a od roku 1990 střídá jeden zajímavý film za druhým, i když ne ze všech se staly hity. Za dvacet let už těch rolí bylo tolik, že by jenom jejich výčet zabral zbytek článku. Ale určitě si na tu svou oblíbenou hned vzpomenete samy.

Většina diváků by možná vybrala Jacka Sparrowa, hlavní hvězdu série o Pirátech z Karibiku, ošuntělého šarmantního psance, který se chová, jako by byl pod neustálým vlivem lehké drogy. Za tu získal Depp první oscarovou nominaci. Možná je v ní tak dobrý, protože on sám je tak trochu pirát. Charismatický desperát, který si dělá věci po svém a na nějž se nalepilo mýtů, že z něj za pár let určitě udělají legendu.

Nejdůležitější muž jeho kariéry se přesto nejmenuje Jerry Bruckheimer, který Piráty produkoval. Ale Tim Burton, mistr obskurních pohádek, co se někdy zvrhnou v tragéde. Depp s ním natočil už sedm filmů (a připravuje další, kdy si vyzkouší roli upíra). Do všech Burtonových nepochopených podivínů často ještě psychicky narušených, se převtělí dokonale. Má z čeho čerpat, když drogy přestal brát až po narození dcery a o 90. letech říká, že tehdy "byl tím, kým jsem byl, než jsem se stal mnou.“

Nejdůležitější ženu svého života, po vyzkoušení několika nadějných kandidátek (Winona Ryder, Kate Moss), našel ve Vanesse Paradis, francouzské herečce a zpěvačce. Francii má Johnny vůbec rád a žije tam, Amerika mu prý připadá moc jako Disneyland. S Paradis vychovává dvě děti, první přišlo na svět v květnu 1999, necelý rok potom, co se seznámili. Ze začátku mohl jejich vztah vypadat stejně nejistě jako kariéra někoho, kdo debutoval v hororu. A zatím vypadá stejně úspěšně a trvale.

Co ještě vědět o Johnny Deppovi:

Na Oscara byl nominovaný třikrát. Za Piráty z Karibiku, Hledání Země Nezemě a Sweeney Todda.

Ženatý byl jednou. V 80. letech si vzal maskérku Lori Anne Allison. Rozvedli se po třech letech.

Od dvanácti hraje na kytaru v různých kapelách. Když se ale rozhodl natočit s Burtonem muzikál Sweeney Todd, ani nevěděl, jestli bude schopný zazpívat čistě jedinou notu.

Svou nejslavnější roli Jacka Sparrowa málem nedostal. Studiu Disney se nezdál jako ta pravá hvězda pro letní divácky blockbuster. Asi se báli, že by děti moc děsil.

Z jeho slavného tetování Winona Forever, které si nechal udělat, když chodil s kolegyní ze Střihorukého Edwarda, zbylo Wino Forever, takže dneska vyjadřuje zřejmě lásku k dobrému vínu.

A na závěr jedna Deppova rada do života:

„Dali mi nálepku podivín, ale myslím, že každý je divný a to je dobře. Naši jedinečnost a individualitu bychom měli oslavovat, ne se za ni stydět.“

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
11. 07. 2013 Megi láska moje (reakcí: 0)
17. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
10. 09. 2011 Lydia001 Johnny (reakcí: 0)
25. 08. 2011 miška íííííííííííík (reakcí: 0)
18. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 Lafik Johnny (reakcí: 0)
22. 05. 2011 gambis jéééé (reakcí: 0)
30. 03. 2011 V_eunka . (reakcí: 0)
21. 03. 2011 Renna Johnny (reakcí: 0)
21. 03. 2011 magic11 JD (reakcí: 0)
04. 03. 2011 jitkaji . (reakcí: 0)
03. 03. 2011 maruskaji . (reakcí: 1)
01. 03. 2011 Verka Johnny Depp (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

29. 03. 2017 Horoskop Býk

Vyřešit osobní problémy by mělo být u tebe na prvním místě. Zapomeň chvilku na práci, na kamarádky a udělej vstřícný ... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist