Zdravé Vánoce: Jak si je užít s rozmyslem

Vánoce jsou svátky pohody a hojnosti. To je věta, která na vás „útočí“ z reklamy, z časopisů a článků na internetu. A tak si během těch svátečních dní dopřáváte velké množství jídla. Pak se ale v lednu zděsíte, kolik jste zase přibrali. Chcete se tomuhle neočekávanému překvapení vyhnout? Stačí se řídit následujícími radami.

tesco_feminacz_zdrave-vanoce-jak-si-je-uzit-s-rozmyslem-1-1100x618.jpg Zdroj: Tesco

Vyhněte se vánočnímu stresu a dobře spěte

Vyhněte se vánočnímu stresu. To se lehce řekne, ale hůř provádí. Zkuste se na Vánoce připravit už s předstihem. Zapojte do přípravy na Vánoce celou rodinu! Napište si seznam, co všechno potřebujete před Vánoci zařídit a jednotlivé úkoly si dopředu naplánujte. Poslední týden před Vánoci si nechejte už jen na nezbytnosti, které dřív pořídit nemůžete.

Vánoce jsou plné bujarých vánočních večírků. Ve středu vás čeká firemní večírek, v pátek vánoční besídka s přáteli. Trávit čas s lidmi, které máte rádi, je důležité, ale nezapomínejte i na to, že (ne)dostatek spánku zásadně ovlivňuje připravenost vašeho organismu vůči okolnímu stresu. Během spánku regeneruje tělo i hlava. Proto se nebojte si klidně během Vánoc dopřát i odpolední siestu po náročnějším večeru.

TIP: Už teď víte, že vám na pečení cukroví moc času nezbývá? Nezoufejte. Usnadněte si práci a nakupte hotové těsto na cukroví. Nebo se pusťte jen do přípravy těch nejjednodušších druhů. Vyzkoušejte třeba: datlové kuličky recept.

Jezte střídmě a nepřecpávejte se

Připravit zdravé varianty cukroví je samozřejmě častým nápadem těch, kteří nechtějí v lednu odstartovat odtučňovací kúru. Myslete ale na to, že tím, že v receptu vyměníte klasickou mouku za špaldovou, sice do cukroví dostanete více vlákniny, ale kalorická hodnota takového cukroví zůstane prakticky stejná.

Proto se obzvláště během Vánoc řiďte radou, že méně je někdy více. Dopřávejte si poctivé cukroví, které jste připravili podle receptu vaší babičky. Jen si nedávejte tolik kousků. Jezte střídmě a nesnažte se zbytečně přejídat. Místo sladkých nápojů zkuste pít jen neslazenou vodu a případně bylinkové čaje. Slazené nápoje mají totiž velkou kalorickou hodnotu, na kterou její konzumenti zapomínají.

Děláte bramborový salát s pořádnou dávkou tučné majonézy? Zapomeňte na její výměnu za bílý jogurt. Prostě si jen naberte menší porci salátu a klidně připravte i jednoduchý zeleninový salátek pro celou rodinu.

Nezapomeňte na pohyb

Kdo nemiluje tu vánoční pohodu, když sedíte u oblíbené pohádky. Zakusujete u toho vánočku namazanou jahodou marmeládou a střídáte to s konzumací lineckého cukroví. Neseďte ale u televize celý den. Domluvte se s rodinou, které pohádky vidět opravdu chcete a každý den společně vyrazte alespoň na menší procházku po okolí vašeho domova.

Kdy jindy vyrazit na hory než v období Vánoc, kdy má volno prakticky celá rodina? Dohodněte si termín a místo rodinné návštěvy uspořádejte společný výlet za krásami našich hor. Užijete si společný čas, a ještě spálíte mnoho kalorií. A buďte si jisti, že vám po celém dni na nohách bude to cukroví a chlebíčky s bramborovým salátem chutnat mnohem více.

24.11.2022 5:03| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist