Velká, praktická a nepřehlédnutelná? Přesně taková je americká lednice

Jistě jste o ní již slyšeli, viděli jste ji v každém druhém americké filmu, nebo třeba u někoho na návštěvě. Americká chladnička je bezesporu chloubou každé kuchyně, do které je pořízena. Kromě líbivého designu, který je často vyveden v kovu, nebo jeho imitaci, je však také velmi prostorná, praktická a poslední dobou zkrátka čím dál oblíbenějším produktem v kategorii kombinovaných ledniček.

Jste-li početnější rodina, jistě jste se již několikrát dostali do stavu, kdy lednička doslova přetékala potravinami a jídlem. Tento stav není vhodný jak pro samotný chod spotřebiče, tak ani pro potraviny v něm uložené. Jak uvádí Equiplo.cz, americká lednice tento stav do velké míry řeší, neboť bývá zpravidla o 100 litrů objemnější než klasická kombinovaná lednice. Průměrně se tak její objem pohybuje kolem 350 litrů v chladící části a kolem 150 litrů v mrazící části.

Dvoje dveře, dvakrát tolik možností

Na trhu je v současnosti velmi mnoho kombinací, které oslovují téměř všechny cílové skupiny. Dvoukřídlá lednice může být rozdělena buďto standardně, kdy horní část tvoří lednička a vespodu je mrazák, nebo pro mnoho lidí praktičtěji, kdy celá jedna strana tvoří chladící část a druhá mrazící. Je jen na preferencích konkrétních spotřebitelů, jakému provedení dají přednost, s konstrukcí se však pojí další funkce, které dělají tyto typy lednic tolik oblíbené.

Je libo led, ledová tříšť, nebo minibar?

Těmi tolik oblíbenými nadstandardními funkcemi je možnost snadné výroby ledu, nebo ledové tříště. Tato funkce se vyskytuje u provedení, kdy je celá jedna polovina věnována mrazící části. Výrobník ledu má vlastní zásobník, ve kterém se led uchovává pro následnou potřebu. Může v něm být přítomen i mechanický šnek, který led dokáže nadrtit a pouhým stlačením dávkovače naservírovat rovnou do sklenice.

Tento systém je také často spojen s automatem na vodu, kdy opět jednoduchým stlačením dávkovačem dostanete do skleničky vychlazenou vodu. Ta může být i filtrovaná, disponuje-li model touto technologií. Na straně chladničky je oblíbenou vychytávkou minibar, což není nic jiného, než praktický otvor ve dveřích lednice, kterým se získáte snadno a rychle přístup k potřebným surovinám. Díky němu se nedostane z lednice příliš chladu a provoz je tak opět o něco úspornější.

Ovládání pomocí tlačítek a displeje

Dávno minulou je doba, kdy jediným ovládacím prvkem byl otočný přepínač. V kombinaci s moderními funkcemi to ani jinak nejde, a proto je již standardem přehledný display, který ukazuje potřebná nastavení. Ten se ovládá sadou dotykových, nebo mechanických tlačítek a věřte, že po přečtení manuálu, si hraní s nastavením rychle oblíbíte.

Nejen kvalitní moderní americká lednice má dnes funkci NoFrost, eliminující námrazu, nebo další systémy, které zajišťují cirkulaci čerstvého vzduchu, pohlcují zápachy, nebo ionizují vzduch. Běžné jsou také různé antibakteriální filtry, nebo funkce spánku pro případ, kdy odjíždíte například na dovolenou, nebo jen na chatu.

Americká lednice je díky svému většímu objemu a dalším moderním funkcím více energeticky náročná, než obyčejná kombinovaná lednička. I přes to však jejich spotřeba elektrické energie není nijak omezující. V energetické třídě se pohybují mezi A+ a A+++, což v průměrné roční spotřebě odpovídá zhruba 390 až 450 kWh.

25.2.2019 1:05| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist