Vaření – hry

Lámete si hlavu nad tím, jak zaměstnat svoje dítě, zatímco vy vaříte nedělní oběd? Vlastně by vám rádo pomohlo, ale ve skutečnosti všechny moc dobře víme, že hrozí více nebezpečí než užitku. Zaměstnejte vaše dítko hrami na vaření.

Hry na vaření a pečení 

V současnosti existuje řada her, které určitým způsobem simulují vaření. Obzvláště populární jsou dnes hmoty, díky kterým si vaše dítě může hrát na to, že peče cukroví, koláčky nebo jakékoli jiné pečivo. Tyto hmoty připomínají plastelínu, ovšem dělají se v mnohem pestřejším složení barev, než jaká byla plastelína, kterou známe ze svého dětství my, maminky. Přestože je hmota nepoživatelná, je ale nezávadná, anti-alergenní a netoxická. Vašemu dítěti tak nehrozí po případném požití nebezpečí.

Speciální hmoty pro dětské vaření 

Hmota Play-Doh se vyrábí v řadě variant. Součástí některých sad jsou i vykrajovátka a formičky. S trochou fantazie dítě může jakoby napéct a navařit řadu pokrmů. Součástí těchto sad jsou většinou i návody a příklady pro inspiraci. Další alternativou je silikonová hmota Think-Doh. Její výhodou ve srovnání s konkurencí na trhu je, že pokud se dítěti podaří nějaké extra vydařené kousky, hmota se dá zapéct, takže si navždy uchová svůj tvar i barvy. Existuje i typ, který je z forforeskujících materiálů, takže si může vaše dítě doma vyrobit svítící dortík. Stejná firma vyrábí přímo i sady, kde jsou návody, jak vyrobit v současnosti tak populární cupcakes, neboli minidortíčky do ruky. Výše zmíněné hmoty jsou u nás k dostání v hračkářstvích a ve speciálních výtvarných potřebách.

Dětské plastové minikuchyňky

V případě, že tento typ „vaření“ není úplně ideální pro vašeho potomka. Můžete se obrátit k ověřené klasice. A tou jsou dětské plastové minikuchyňky. Na trhu je k dostání množství hlavně výškově odlišných minikuchyněk. Postupně k nim můžete pořídit i vybavení v podobě různých plastových náhražek kuchyňského nádobí a plastových maket potravin. Finančně jsou kuchyňky trochu náročnější než hmoty, ale jedná se o velmi věrné imitace opravdové kuchyně.

Foto zdroj:

28.11.2011 12:00| autor: Zuzana Bohdalová
Více o tématu: rizikovaření

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist