Bavte se spolu s dětmi: Skvělé tipy na podzimní hry pro děti

Je více než jasné, že děti jsou milovníci léta, protože mohou běhat po zahradě, koupat se a hrát si na písku. Podzimní počasí bohužel tyto radovánky neumožňuje a naše ratolesti se dříve nebo později začnou nudit. Jak naše miláčky zabavit i na podzim tak, aby jim to zkrátka nepřišlo dlouhé? Přinášíme vám báječný tahák a tipy na oblíbené hry pro děti.

Pokud se dítka nudí, tak co nevidět můžete počítat s nějakou lumpárnou, namísto toho zkuste děti zapojit do podzimních činností. Malá princezna vám určitě ráda pomůže v kuchyni, a vy si pak mnohem snáze najdete čas na hraní s nimi. Hry pro děti jsou nejen zdrojem nekonečné zábavy, ale především je to pořádné dobrodružství.

Skvělý tip na hry pro děti: Postavte lesním skřítkům příbytek

Jděte spolu s dětmi na procházku, ze které si přinesete materiál na stavbu domečků z ryze přírodních materiálů jako dřívka, větvičky, mech, kůra, bukvice, zkrátka cokoli, na co cestou narazíte.

Tip: Pokud vyrazíte všichni pospolu jako celá rodina, můžete se rozdělit na dvě družstva. A tedy holky proti klukům. Zasoutěžte si o to, kdo postaví ten nejpohádkovější domeček pro lesní skřítky. Věřte tomu nebo ne, ale hry pro děti v kruhu rodinném dokáží mnohé a všem bez rozdílů vykouzlí široký úsměv na rtech, a to se počítá.

Nuda? Vsaďte na hry pro děti: Zaskákejte si v hromadě listí

Není nic osvobozujícího a zábavnějšího, než když bezstarostně skočíte s dětmi do shrabaného listí. Vy rázem zapomenete na starosti všedních dní, jež vám kradou spánek a těm nejmenším budou jiskřit očka ještě dlouho po té. Třeba ve chvíli, kdy budou všechno vyprávět babičce s dědou.

článek

Měli bychom si uvědomit, že místo toho, abychom dětem pořizovali počítačové hry, je mnohem lepší se jim věnovat. Z dětství si totiž všichni přinášíme ty nejkrásnější a mnohdy nejsilnější zážitky, jež nás po té provázejí celým životem. „Já třeba velmi ráda vzpomínám na to, když jsme s našima v zimě stavěli sněhuláka a pak nám mamka uvařila domácí horkou čokoládu. Hry pro děti znamenají mnohé, sama vím, jak na ně dodnes s úsměvem na rtech a se slzou v oku vzpomínám.“ Adéla, 33 let

Vymyslete si klidně originální hry pro děti podle svého

Zapojte fantazii a zrealizujte hru přesně podle vašeho plánu, sama totiž své potomky nejlépe znáte a víte, čím jim uděláte tu největší radost. Například staré a dobré Člověče, nezlob se, můžete ozvláštnit tím, že ten, kdo bude v domečku dříve, může vymyslet program na odpoledne nebo víkend. Pokud máte doma na půdě schované staré deskové hry pro děti, sneste je dolů a ukažte malým neposedům, na čem jste vyrůstali.

Hry pro děti mají svůj význam, proto si hrajte spolu s nimi a prozařte si všední den tím nejkrásnějším způsobem, co existuje, tedy dětským smíchem.

A co se vybaví vám, když se řeknou hry pro děti? Máte nějakou oblíbenou? 

Foto zdroj: profimedia.cz

19.11.2014 8:00| autor: Lenka Zelnitiusová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist