Jak si vybrat zubní kartáček

Nejúčinnější prevencí před vznikem zubního kazu je bezesporu pravidelné čištění zubů. K tomu ale potřebujete kvalitní zubní kartáček. Podle čeho jej vybírat?

Hlava a rukojeť kartáčku

Ideální zubní kartáček by měl dokázat vyčistit zuby ze všech stran. Proto je důležité, aby jeho hlava nebyla zbytečně moc velká. Doporučená velikost hlavičky kartáčku je asi 2 cm. Díky tomu dosáhnete při čištění i na těžce přístupná místa. Rukojeť kartáčku by měla být pevná a rovná. Kartáček s ohebnou hlavou totiž může při čištění zubů znesnadňovat jemné krouživé pohyby.

Tvrdá nebo měkká vlákna?

Dalším důležitým faktorem při výběru zubního kartáčku je tvrdost vláken. Pro efektivní a zároveň šetrné čištění zubů zvolte vlákna co nejměkčí. Měkké zubní kartáčky s označením „soft“ totiž nenaruší ochrannou vrstvu zubní skloviny a také nedráždí citlivé dásně. Vlákna by měla být rovně zastřižená a jejich konce zaoblené.

Hustota vláken

Čím více jsou vlákna kartáčku jemná, tím více se jich na hlavu kartáčku vejde. Vysoká hustota vláken je velice žádoucí, protože se tím čisticí schopnost zubního kartáčku podstatně zvyšuje. Hustá jemná vlákna totiž lépe odstraní zubní plak a čištění zubů je s nimi snadnější.

A náš tip? Zubní kartáčky Curaprox nebo Swissdent.

Jak často měnit zubní kartáček?

Zubní kartáček nezapomínejte vyměnit, jakmile zaznamenáte, že má roztřepená vlákna, protože tak může docházet k poškození zubů nebo k podráždění dásní. Pravidelná výměna kartáčku kvůli opotřebení a množícím se bakteriím je nutná alespoň každé 3 měsíce.

10.9.2018 9:20| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist