Kdy se Vám vyplatí krátkodobá půjčka?

Krátkodobá nebankovní půjčka je ideální zejména v situaci, kdy Vás překvapí nečekané výdaje, například se Vám rozbije telefon, chcete jet na spontánní výlet či přijdou sezónní slevy. Půjčka se obvykle pohybuje v rozmezí od několika set korun do několika desítek tisíc. Výhodou je, že je bezúčelová a jelikož se jedná o nižší částky, nemusíte se ničím zaručit.

Krátkodobá půjčka je vlastně malý spotřebitelský úvěr od nebankovních společností na dobu v rozmezí od 1 až 30 dní. Jste-li schopni půjčku splatit před datem její splatnosti, můžete výrazně ušetřit na úrocích. Někteří poskytovatelé Vám dokonce půjčí peníze i na jediný den.

Po uplynutí doby splatnosti je půjčka splacena naráz. V případě, že nejste schopni ji splatit včas, můžete si dobu splatnosti prodloužit za poplatek, většinou i opakovaně. Sice zaplatíte za poplatek, ten ale nebude tak vysoký, jako kdybyste museli platit sankce za opožděné splacení.

Půjčka zdarma?

První krátkodobou půjčku můžete získat dokonce i zdarma! Konkurence na trhu krátkodobých půjček je vysoká, poskytovatelé tak soutěží o klienty. Předpokládají, že jste-li spokojeni s první půjčkou, u poskytovatele již zůstanete.

Krátkodobá nebankovní půjčka může být v dnešní době vyřízena online během několika minut bez nutnosti osobních schůzek, zbytečného papírování a zdlouhavého čekání na odpověď, jak tomu může být v případě bankovních půjček.

Matchbanker.cz je online platforma pro srovnání nebankovních půjček na českém trhu. Nabízí přehledný výčet půjček s veškerými jejich vlastnostmi: úrokovou sazbou, RPSN, časem výplaty a veškerými jejich klady i zápory. Šetří Vám tak čas, ale i peníze, jelikož Vám nabízí výběr z těch nejvýhodnějších půjček.

Odpověď ohledně zamítnutí či schválení vaší půjčky Vám přijde během několika minut. Poskytovatelé obvykle vyplácí peníze hned po schválení žádosti. Peníze tak můžete mít na účtu opravdu během několika minut. Vyplatí se vybrat si poskytovatele, jež má účet u stejné banky, jako vy. V opačném případě může trvat 2 až 3 dny, než peníze na váš účet dorazí. Vyberete-li si možnost zaslání peněz přes poštovní poukázku, zabere to přibližně stejně dlouhou dobu.

Výhody krátkodobé půjčky

  • Rychlost
  • Snadné vyřízení
  • Bez registru
  • Akční nabídky speciálně pro nové klienty

Nevýhody krátkodobé půjčky

  • Vysoké RPSN

RPSN, nebo-li roční procentní sazba nákladů slouží k porovnání půjček. Na rozdíl od úroků zahrnuje veškeré náklady spojené s půjčkou, tedy kolik člověk opravdu zaplatí za půjčku. V případě krátkodobých půjček je však RPSN zkreslená a dosahuje vysokých hodnot, jelikož krátkodobé půjčky jsou obvykle v rozmezí několika dnů či týdnů, zatímco RPSN je roční míra.

Krátkodobá půjčka je však dražší půjčkou, než klasická bankovní půjčka. Příčinou je, že obvyklé úroky by z menší částky na krátkou dobu nepokryly veškeré výdaje poskytovatele na zřízení půjčky. Za druhé je to dáno také tím, že krátkodobé půjčky jsou poskytovány  i rizikovým žadatelům, jež půjčkou možná nebudou schopni splatit.

Poskytovatelé půjček jsou zákonem povinni prověřit schopnost klienta splácet, aby předešli nezodpovědnému půjčování peněz. Registry dlužníků jako je například SOLUS tak slouží nejen poskytovatelům k řízení rizika u služeb, jež poskytují, ale také jim pomáhají splnit požadavky dané zákonem. Poskytovatel si tak bude chtít prověřit vaše příjmy i výdaje, aby zjistil, zda budete schopni splatit půjčku zpět.

18.3.2019 2:10| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist