Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejkrásnější

Blahořečená i zatracovaná, taková je plastická chirurgie.

Sáhněme si na srdce a upřímně řekněme, kdo z nás si už alespoň jedno či dvakrát nepohrával s myšlenkou plastické operace. Tu by se hodilo vylepšit nosánek, vyhladit vrásky, mít plnější rty, větší poprsí nebo menší objem pozadí.

Zkrátka chyb na sobě člověk dokáže každý den odhalit nespočet. Plastická chirurgie je pojem, bez jehož reálných výsledků by nedokázala žít pěkná řádka domácích nebo světových celebrit, které se touží přiblížit vysněnému ideálu krásy.

Ale proč vlastně bylo toto nesmírně lukrativní lékařské odvětví puštěno do světa Chápu pozitivní přínos, který estetické operace pro pacienta mohou mít. Jde-li o člověka, který trpí hlubokými depresemi a jeho sebevědomí se po zákroku zvýší, pak je taková „oprava“ jedině chvályhodným krokem. Pokud ale jde jen o vrtochy marnivé osoby, pak je to spíš zbytečná práce, která nevede ke spokojenosti. Kvalitní plasticko-estetický chirurg tak není jen dobrý operatér, ale také dobrý psycholog.

Rozhodnete-li se podstoupit plastickou operaci, opravdu si tento krok důkladně rozmyslete. Řiďte se hlavně následujícími dvěma kroky:

1)    Sežeňte si co nejvíce informací o zamýšleném výkonu a pracovišti, kde chcete zákrok podstoupit.

2)    Sepište si všechny dotazy, na které se chcete zeptat. I podle těchto odpovědí se rozhodněte, zda má operace opodstatnění.

Rozhodně není od věci se optat na názor také blízkého okolí. Samozřejmě, nejvíc záleží na pocitu toho, kdo se rozhodne operaci nakonec podstoupit, a jeho dojmu.

Informace k článku byly čerpány z knihy „Péče o pleť a vlasy“ vydavatelství Grada

25.9.2006 3:44| autor: Zuzka

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist