Proměň zlato v peníze

Známe to ze všech pohádek. Všechny poklady, šperky, korunky pro princezny a jiné symboly bohatství se blýskaly jako sluneční třpyt. Byly totiž ze zlata. Proč zrovna tento kov evokuje blahobyt? Stačí se přenést do reality. Už od dávných věků platí zlato za stabilní platidlo, které nezklamalo své majitele výrazným poklesem hodnoty. Najdi v něm pohádkové kouzlo, jak zbohatnout.

depositphotos_467294434_l-1100x618.jpg Zdroj: depositphotos

Cena zlata je jistota

Nemusíme si vymýšlet různé pohádky. Je skutečně daným faktem, že zlato bylo vždy ceněno velmi vysoce. Dříve lidé směňovali například skot za pytle pšenice. Později nejdříve ti bohatší začali platit drahými kovy, mezi které patřilo zlato. I když vznikly mince, tato komodita neztratila na své hodnotě. Stačí si vzpomenout na éry zlatých horeček. Ještě dnes, když zaměstnavatelé chtějí potěšit své zaměstnance a odměnit je za nadstandardně odvedenou práci, věnují jim zlatou cihličku. Protože ta má větší hodnotu než peníze, jejichž hodnota je zejména v dnešní době dost vrtkavá. Proto jestli přemýšlíš o tom, jak si vydělat nějakou tu korunku navíc, co takhle vsadit na investice? Že se v nich nevyznáš? To přece nevadí. Vsaď na něco, co má trvale stabilní hodnotu. Což třeba peníze nejsou. Vezmi si, kolik co stálo před pěti lety. Dnes se ceny v lecčem zdvojnásobily. Je proto dobré mít investice ve více prostředcích.

Investiční zlato – příležitost, jak zbohatnout

Do čeho investovat? Když jsme nakousli zvýšení cen, např. reality se za posledních pět let dobře zhodnotily. Jenže ne každý má na nákup bytu či domu, za méně než za statisíce (a to ještě v nelukrativní lokalitě) slušnější byt nepořídíš. Takže tudy cesta nevede. Začít podnikat? To je trošku sázka do loterie, každopádně na počátku je velká investice, abys byznys rozjela, takže to také není optimální řešení. Akcie jsou složité, docela často se skloňují kryptoměny. Ty ovšem také nemají nejlepší období, navíc nevyšly předpovědi, že by fyzické peníze měly vymizet. Pak tu máme komodity. Třeba diamanty. Dříve byla nějaká vidina toho, že jejich význam bude stoupat, dnes spíš stagnuje. Tak nějaká jiná surovina. Cena zlata je celkem stabilní. A po řadu let. Desítek let. Vlastně za celá staletí tento kov nezklamal. Takže… Vsadíš na investiční zlato?

Česká nabídka zlata

Ono zlato je takový tichý hybatel. Protože už spoustu let platí za skvělou investiční komoditu, nepotřebují jeho prodejci velkou reklamu, takže někdy jej z pozornosti trošku posunou trendy, jako například zmíněné diamanty, kdy do tebe prodejci z multilevelových systémů hustí, jak jsou tyto kameny skvělé. Víš ale, že když je něco skvělé, tak to reklamu vlastně nepotřebuje? A to je právě zlato. Vždyť je to snadné. Jeho pozice je prověřená právě oněmi staletími, takže u této investice nešlápneš vedle. Samozřejmě je např. vědět, jaké zlato je vhodné. Nejlepší je ve své ryzí podobě. Může to být slitek, cihlička, ze kterých se dá leccos vyrobit. Kde je pořídit? Hlavně ti sdělíme zásadní informaci. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Nabídku cihliček sice najdete u prodejců, ovšem ti nabízí produkty převážně švýcarských rafinérií. Díky tomu pak u různých obchodníků nakoupíš stejné množství zlata s rozdílem i 10 procent ceny. Navíc Češi nakupují za více peněz než Němci či Rakušané. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ vysvětlil nám pro tebe Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.

Jak nakupovat investiční zlato?

Jak vidíš, je třeba být obezřetná, abys už na počátku neinvestovala víc peněz, než je podstatné. Proto klidně porovnávej ceny prodejců. Neboj se nakupovat u obchodníků, kteří prodávají levněji, jen si musíš být jistá, že jde o solidní firmu. Takovou společnost, která má za sebou už nějakou historii, dobré reference, úroveň.  Neváhej a pamatuj, že i pár gramů ti dnes přinese časem víc peněz než třeba spoření.

17.12.2021 2:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist