Přidej se k Run For The Oceans a pomoz naší planetě skoncovat s plastovým odpadem

Již po čtvrté v řadě se běžci z celého světa spojí v jeden tým a veškeré své odběhané kilometry věnují Run For The Oceans. Proč zrovna běhu pro oceány? Protože bez nich bychom tu jednoduše nebyli.

adidas-1100x618.jpg Zdroj: Adidas

V roce 2050 bude v oceánech více plastového odpadu než ryb. A právě proto adidas ve spojení s organizací Parley v rámci této kampaně odstraní plastový odpad z pláží podle toho, kolik kilometrů se nám společnými silami podaří uběhnout. Virtuální sbírání kilometrů pomocí běhu startuje 28.května a potrvá až do 8.června. Každý kilometr se počítá a každý se může zapojit.

Před Světovým dnem oceánů, který připadá na 8. června, adidas využívá sílu sportu a vyzývá všechny milovníky běhu, aby společnými silami přispěli ke změně a pomohli naší planetě. Od 28. května do 8. června již počtvrté proběhne Run For The Oceans, který znečišťování oceánů plastovým odpadem nechce nechat ladem. Od roku 2015 společnost adidas vyrobila více než 30 milionů párů bot z příze Parley Ocean Plastic, která je vyrobená z recyklovaného plastového odpadu zachyceného na plážích a v pobřežních lokalitách. Pro značku adidas je to zásadní cesta k udržitelnější budoucnosti a dalšímu snižování míry znečištění oceánů plasty.

A také proto motivuje běžce po celém světě, aby se i oni přidali a přispěli ke změně: za každý kilometr zaznamenaný prostřednictvím aplikace adidas Running v období od 28. května do 8. června adidas spolu s organizací Parley odstraní z pláží, vzdálených ostrovů a pobřeží odpad v ekvivalentu 10 plastových lahví, a to až do celkového objemu 227 000 kg.

Jak se do běhu zapojit?

Stačí si nainstalovat bezplatnou aplikaci adidas Running, zaregistrovat se, přidat se do výzvy Run For The Oceans a spolu s dalšími statisíci běžci zaznamenávat všechny vaše uběhnuté kilometry. Nezapomeňte, každý kilometr se počítá! Více informací najdete na stránce adidas.cz/runfortheoceans, kde se také můžete zaregistrovat.

K dnešnímu dni iniciativa adidas x Parley Run For The Oceans celosvětově spojila více než 3 miliony běžců, kteří společně uběhli 25,5 milionu km a získali tak 2,5 milionu dolarů na rozvoj iniciativ a vzdělávacích programů organizace Parley v boji proti znečištění oceánů plastovým odpadem. V roce 2019 se programu zúčastnilo 92 škol, které nyní fungují jako vzdělávací centra a záchytná místa místních komunit pro sběr plastu. Díky tomu se programu zúčastnilo 70 000 dětí spolu se svými rodinami.

Toto je ovšem jen začátek globální iniciativy. Jak bylo oznámeno v rámci strategie adidas „Own the Game“ v březnu (2021), projekt Run For The Oceansbude dále rozšířen do podoby inkluzivnějšího digitálníhoi fyzického komunitního prostoru. Cílem společnosti adidas je do roku 2025 dosáhnout celkové účasti 40 milionů lidí.

Sledujte komunikaci @adidasrunning na Instagramu, Facebooku a Twitteru –#RunForTheOceans a #adidasParley.

27.5.2021 10:30| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist