Předejděte vzniku křečových žil, dokud je čas

Civilizační onemocnění, které trápí daleko častěji ženy. Řeč je o křečových žilách. Některé věci neovlivníte, ale vzniku křečových žil můžete za určitých podmínek předejít. Poradíme vám, čemu se vyhnout, co dodržovat a jak si poradit, když už se vám křečové žíly začínají objevovat.

jobst.cz_femina-1100x618.jpg Zdroj: Unsplash.com

Ženy trpí na křečové žíly častěji

Křečové žíly nejsou jenom nepříjemné, ale speciálně u žen se jedná také o estetický problém. Vystouplé žíly nevypadají příliš hezky a dokážou docela potrápit. Pacienti si nejčastěji stěžují na oteklé a těžké nohy, které jim mohou způsobit i velký diskomfort během chůze nebo pohybu obecně.

Problém, který může trápit i mladší ročníky

Když se řekne křečové žíly, možná si vybavíte hlavně staršího člověka. Tato nemoc se sice skutečně objevuje více v důchodovém věku, ale rozhodně se nejedná o pravidlo. Mohou se s ní potýkat i lidé podstatně mladší. Na to, zda se vám křečové žíly během života objeví, má totiž vliv mnoho faktorů. Genetickou dispozici nezměníte, ale některé věci můžete zavčas ovlivnit.

Když jsou na vině hormony

Studie ukazují, že na vznik žilního onemocnění může mít vliv hormonální antikoncepce, a to u žen, které trpí žilní nedostatečností, tedy neschopností žilně-svalové pumpy dolních končetin odčerpat krev k srdci v dostatečné míře. O užívání hormonální antikoncepce se proto vždy poraďte s lékařem. Křečové žíly se vlivem hormonálních změn někdy objevují i u nastávajících maminek.

Pravidelný pohyb je půl zdraví

Krevnímu oběhu neprospívá dlouhé sezení ani několikahodinové stání. Klíčem k předcházení nemoci je tak pravidelný pohyb. Nemusíte rovnou běhat maratony, ale jde o to, abyste každý den chodili, občas si třeba vyjeli na kole nebo si šli zaplavat. Silové sporty se do prevence nepočítají. Základem je rozproudit a podpořit krevní oběh v dolních končetinách. Pomůže vám také zdravé stravování. Na talíři by se vám měla co nejčastěji objevovat zelenina, ovoce a luštěniny.

Jak si ulevit od bolesti, když už křečové žíly máte?

Když už se vám křečové žíly začnou ukazovat, máte určitě šanci zpomalit jejich výskyt, a hlavně si ulevit od bolesti, otékání a pocitu těžkých nohou. Vaším nepostradatelným parťákem by se měly stát speciální kompresní punčochy. Najdete je například na Jobst.cz. Tyto punčochy vyvinou tlak na kůži a tím podpoří zdravý průtok krve žilami.

Decentní pomocník pro každý den

Pokud vás čeká těžký den, kdy budete většinu času stát nebo naopak sedět, a víte, že se příliš nehnete, rozhodně kompresní punčocháče vyzkoušejte. Jedná se o decentní a vizuálně velmi pěkně provedené punčocháče, které skutečně oceníte. Většina produktů je navíc dostupná v tělové nebo černé barvě. Můžete si tak vybrat i stylový doplněk ke svému aktuálnímu outfitu.

4.4.2022 3:08| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist