Online půjčka je rychlým řešením, vybírejte ale opravdu s rozvahou

Jen několik minut strávených u počítače, složité papírování nebo ověřování bonity klienta je dnes už vlastně historií. Právě naopak, jednoduchost sjednání je určitě velké plus. Legislativa také vyžaduje jen minimum náležitostí, které nesmí v žádosti o půjčku chybět.

Patří mezi ně nejen základní kontaktní údaje, ale především také potvrzení o příjmu. Právě z něj se totiž prokáže, že klient nebude mít se splácením úvěru – ať už je třeba jen dvou nebo třítisícový – žádné problémy. Tato nezbytnost je především ochranou jeho samotného, protože kdyby směl žádat úspěšně i dlouhodobě nezaměstnaný, dluhová past by už stála za dveřmi.

Důvod není nutné sdělovat, zbytečné zdržení nehrozí

Výhodou menších půjček je určitě také fakt, že jsou stoprocentně bezúčelové. Tedy jinak řečeno, klient nemusí zdůvodňovat, proč chce peníze. Online půjčka se v současné době běžně obejde bez této formality, která také patří dávné minulosti a rozhodně už není na pořadu dne. Dá se tedy použít na všechno, ale pozor – měli byste si dobře zvážit, k jakému účelu poslouží. Když už nemusíte nic dalšího v žádosti vysvětlovat poskytovateli, rozmyslete si pečlivě účel alespoň sami pro sebe. Pokud dosloužila pračka, lednička nebo je třeba zaplatit složenky dřív, než přijde termín výplaty, pak určitě není co řešit.

Cílem by zde měl být transparentní poskytovatel

Snad každý, kdo někdy v minulosti žádal o půjčku, už přemýšlel nad tím, jestli je firma, u které si půjčuje naprosto férová. Základní předpoklady jsou jasné, musí jít o poskytovatele, jenž už má na trhu nějakou pověst, kterou si můžete během pár okamžiků strávených u internetového vyhledávače snadno prověřit. Že by ta pověst měla být naprosto pozitivní, je jistě jasné. Příliš mnoho záporných ohlasů by znamenalo jediné – bude lepší se porozhlédnout někde jinde, vždyť poskytovatelů půjček je na trhu poměrně dost. Podle čeho poznáme transparentní jednání?

  • České sídlo. A ještě lépe v Praze nebo alespoň některém z velkých měst. I tak se dá poznat bonita poskytovatele. Zahraniční sídlo v nějakém daňovém ráji by přeci nevzbudilo důvěru.
  • Nula na kontě poplatků. Žádné platby za vedení úvěrového účtu, předčasné splacení půjčky a podobné věci, které nejsou moc férové a v dnešní době jsou naštěstí spíše méně časté.
  • Vyhledávače nemlčí. Naopak, poskytnou stovky různých odkazů, které dokumentují historii dané firmy. Můžete si pročíst zkušenosti dřívějších klientů, nikdo nic neskrývá ani nemaže.

Pro nové klienty je tu pak i první půjčka zdarma, jejíž podmínky jsou vlastně velmi jednoduché. Pokud je vše splaceno do dohodnutého termínu, úroky zůstanou na nule, klient tedy splácí vlastně jenom jistinu úvěru. V každém případě platí, že jednání bude hodně rychlé a peníze mohou být na účtu klidně ještě dnes odpoledne. Všechno bez složitých otázek a odpovědí, papírových formulářů a otázek na využití peněz. Podmínek je také minimum, takže když si vše dobře rozmyslíte, další jednání pak už půjde přímo bleskově.

Diskrétnost je hodně důležitá, nikdo nemusí nic vědět

A především, proč by měli být sousedé, známí nebo širší rodinný kruh informováni o tom, že jste si půjčili peníze? Nemá to přeci smysl, zbytečná nálepka dlužníka je i na maloměstě společensky nežádoucí. Dnešní půjčky však nabídnou naprostou diskrétnost. Fakt, že nemusíte chodit na kamennou pobočku nebo něco vyřizovat s kurýrem, který by vás nutně musel navštívit, je samozřejmě potěšující. A to, že si všechno důležité rozhodnete přes internet a nebudete nikomu na očích, je také velké plus.

16.5.2019 2:13| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist