Objevte odolné keramické dřezy do své kuchyně

Vybíráte dřez do své kuchyně a jedním z hlavních parametrů je pro vás odolnost? V tom případě jsou keramické dřezy to pravé. V poslední době jsou čím dál oblíbenější nejen kvůli své odolnosti, ale také hygieničnosti, snadné údržbě a v neposlední řadě kvůli elegantnímu vzhledu.

perec-titulka-1100x618.jpg Zdroj: Sanitino

Dříve se keramika používala spíše v koupelnách, dnes je ale velmi oblíbená i v kuchyních. Keramické dřezy mají vynikající vlastnosti a patří mezi ty nejkvalitnější. Pojďme si je podrobně představit!

Odolnost vůči vysokým teplotám na jedničku!

Keramické dřezy do kuchyně jsou oceňované především kvůli extrémní odolnosti vůči vysokým teplotám. Není se co divit, tento materiál se vypaluje při teplotách dosahujících 1200 °C! Bez problému tedy snese i nechtěné polití vroucím olejem nebo odložení horké pánve. V tomto ohledu se keramice nevyrovnají ani dřezy z granitu, natož pak ty nerezové.

Odolnost vůči chemii, hygieničnost a snadná údržba

U neuvěřitelné odolnosti keramiky ještě zůstaneme. Dalším plusem je totiž odolnost vůči agresivním mycím prostředkům, kyselinám i louhům. Tyto dřezy jsou přitom hygienicky zcela nezávadné a kompaktní (bez jakýchkoli spár). Jejich povrchová glazura je neporézní, což znamená, že nečistoty, barviva či jiné nežádoucí látky nemají šanci proniknout do struktury uvnitř. Na povrchu neulpívá ani vodní kámen a bakterie mají mnohem menší šanci se množit. Údržba je díky tomu velice jednoduchá – jakoukoli nečistotu lze snadno odstranit pouhým setřením. I po dlouhé době používání tak mají stále čistý a svěží vzhled.

Poškrábání? Ani náhodou!

Keramický dřez se jen tak nepoškrábe. Pokud se vyhnete posouvání těžkých hrnců po jeho dně a nebudete jej používat jako krájecí prkénko, vrypům se lehce vyvarujete. Jediným problémem by mohl být pád těžkého a ostrého předmětu. Obecně ale platí, že u keramických dřezů dochází k provoznímu opotřebení mnohem pomaleji než u jiných materiálů.

Potichu jako myška

Kdo měl doma klasický nerezový dřez, jistě si v hlavě dokáže vybavit hlasitý nezaměnitelný zvuk dopadající tekoucí vody. Jako kdybyste lili vodu z kýble na plechovou střechu. U keramického dřezu není slyšet téměř nic, jelikož tento nepříjemný zvuk dokonale tlumí.

Jedinečný design

Kromě všech zmíněných výhod jsou kuchyňské dřezy také velmi elegantní a krásné. Nabízí neotřelou alternativu všem, kterým se nerezová ocel v kuchyni již příliš okoukala nebo si zkrátka jen zamilovali skvělé vlastnosti keramiky jako materiálu. Keramické dřezy bývají umisťovány primárně do rustikálních kuchyní, kde v kombinaci se dřevem (ať už dřevěnou pracovní deskou, nebo dřevěnými doplňky) vytváří naprosto jedinečný celek, který kromě toho, že působí velmi elegantně, navozuje dojem neustálého propojení s přírodou. Jejich vzhled ale oceníte i v případě, že toužíte po originální či trendy kuchyni. Keramické dřezy se totiž vyrábí v mnoha barevných provedeních. Navíc vynikají svou stálobarevností, takže i po letech zůstanou stejné. A to se o všech materiálech říci nedá!

Pokud bychom se měli ptát i na nevýhody keramických dřezů, spatříme pouze jednu, kterou je vyšší pořizovací cena. U kvalitního výrobku, který navíc nenajdeme v každé kuchyni, ji však lze očekávat.

Keramické dřezy si zamilujete díky jejich odolnosti, praktičnosti i designu. To jsou kritéria, která by měl splňovat každý správný dřez. Tyto keramické je zvládly na jedničku!

28.12.2021 1:39| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: kuchyně

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist