Nový Peugeot 308: žhavá novinka konečně v Česku

Ta tam jsou auta ovládaná neforemnými čudlíky, páčkami a masívními otočnými kolečky. Dnešní vozidla mají virtuální klávesy, a dokonce si můžeš navolit, která tlačítka na ovládacím panelu chceš mít a která si uklidíš do útrob systému a necháš je vyplout, až je budeš potřebovat či až dostaneš chuť na změnu.

foto-ustredni-leden-1100x618.jpg Zdroj: Peugeot

Názorným příkladem je nový Peugeot 308. Nabízí zcela nový systém infotainmentu Peugeot i-Connect®. Ten doplňují konfigurovatelné virtuální přepínače i-toggles pro nastavení klimatizace, rádia, telefonu a jiných funkcí. Celý systém se ovládá stejně jako tablet či chytrý telefon. Používáš-li běžně tyto přístroje, bude pro tebe ovládání snadné a navíc zábavné. Zajímavá je i bezdrátová funkce zrcadlení, která umožňuje připojit dva telefony současně. Nadpozemský zážitek ti pak připraví 3D on-line navigace s hlasovým ovládáním.

Jak funguje hlasové ovládání? Jednoduše! Reaguje na tvé příkazy, například: „Peugeote, doveď mě k nejbližší dobíjecí stanici!“, „Bude dnes pršet?“ , „Zavolej mámě.“, „Najdi mi místo na zaparkování!“ – to jsou otázky či přání, která můžeš svému vozu říct, a on je rád splní. Dokonce mu můžeš dávat úkoly, i když v něm právě nejsi. S pomocí telefonu lez totiž elektrické verze na dálku před jízdou vytopit či vychladit, zapnout či vypnout dobíjení apod. Technický pokrok zkrátka uhání mílovými kroky, a to nejen v oblasti infotainmentu. Obrovský vývoj nastal i na poli asistenčních systémů.

Největší technickou vymožeností modelu Peugeot 308 je nový systém poloautonomního řízení. To v podstatě znamená, že vůz dokáže sám udržovat nebo měnit rychlost dle vozu před ním a držet stopu v jízdním pruhu, zvládne také úpravu rychlosti vozu dle dopravních značek a přizpůsobení rychlosti v závislosti na sklonu zatáčky. Umí i poloautomatickou změnu jízdního pruhu, neboli skoro sám předjíždět. Řidič jen dohlíží. Ovšem není mu dovoleno pustit volant, jinak auto řidiče okamžitě napomene a požádá, aby se ujal řízení.

Paletou technologií a bohatou výbavou už od základní úrovně si určitě nový Peugeot získá řadu příznivců. Nejvíc jich ale asi naláká na svůj vzhled. Pyšní se smyslným, ostře řezaným designem, ladnými křivkami a uhrančivým pohledem svých Full LEDkových očí. Zaujal i tebe? Zajdi se na něj podívat do nejbližšího dealerství Peugeot nebo na stránky peugeot.cz.

14.1.2022 1:50| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist