Nejlepší nápady pro dlouhé zimní večery

Chladné a sychravé počasí, brzká tma a léto v nedohlednu. Přichází zimní období a s ním i vymýšlení různých aktivit, které vás zabaví a pomohou překlenout do jara. V takových dnech není nic příjemnějšího, než si užít zimní večery v pohodlí domova s šálkem horkého čaje. Máme pro vás několik tipů, jak si dlouhé zimní večery pořádně vychutnat a využít i k něčemu užitečnému.

clanek-femina.cz_-1100x618.png Zdroj: CANVA.com

I když je zima dlouhá a tmavá, nemusí odrážet atmosféru u vás doma. Vyhněte se zimním depresím a vytvořte si příjemnou atmosféru. Poradíme vám, jak můžete trávit večery kreativně, bavit se, a i se učit něco nového. Nepřemýšlejte nad zimou negativně a nesnažte se na ní hledat chyby a to, co vám vadí. Zkuste to tentokrát naopak.

Napište si seznam

Napište si seznam, který vám napoví, jak si můžete užít zimní radovánky, a to jak doma, tak venku. Připište si všechny aktivity či nové zkušenosti, které byste chtěli vyzkoušet a pusťte se do nich.

Večer jen pro vás

Kdy jste si naposledy dopřáli večer sami pro sebe? Jestli už si ani nevzpomínáte, nastal ten pravý čas. Takový večer plný oblíbených aktivit si užijete naplno a napětí se stresem bude rázem pryč.

Čtení

V zimě vás budou bavit tematické příběhy, které se odehrávají v mrazivém počasí nebo se dotýkají vánočních svátků. Nebo si zvolíte své oblíbené autory a vyberete si od nich? Vyberte si oblíbený knižní žánr a založte si také třeba čtenářský deník, aby vám připomněl, jaké knihy jste už četli a můžete je doporučit přátelům.

Tipy na knihy:

  • Kateřina Tučková – Bílá voda
  • Evžen Boček – Aristokratka pod palbou lásky
  • Lars Kepler – Pavouk
  • Vladimír Vondruška – Anděl smrti
  • Miroslav Bárta – Sedm zákonů
  • Mark Manson – Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
  • Patrik Hartl – 15 roků lásky
  • Stephen King – Outsider

Seberozvoj a vzdělávání

Je třeba udržovat i svůj mozek v kondici a kdy jindy než v zimním období. Studium a seberozvoj je pro všechny věkové skupiny a celoživotní vzdělávání je samozřejmostí. Můžete své dlouhé večery investovat do sebe a posunout se ve svých vědomostech zase o kus dál. Dva tajné klíče k učení jsou motivace a psychická pohoda. Bez nich to nejde.

Studium na ESBM– Studuj to, co opravdu chceš
Chcete být více kreativní nebo spíše vést společnost? Baví vás práce s lidmi? Láká vás podnikání nebo chcete do firmy přivést inovace? Díky široké nabídce specializací se budete vzdělávat podle svého zájmu, oboru a preferencí.

Průběh studia na ESBM – Výhodou studia je možnost zahájit studium kdykoliv a uzpůsobit studium vlastním časovým možnostem. Stačí si sednout k rozpálenému krbu s hrnkem čaje a máte novou aktivitu na zimní večery k dispozici.

ESBM poskytuje profesní vzdělání v programech MBA, DBA, BBA, LLM, MSC. Institut vychází z letitých zkušeností prestižních zahraničních univerzit a Oxfordského systému výuky, který má kořeny v britském vysokoškolském systému, který je zaměřen převážně na rozvoj logických schopností a dovedností studenta a jejich demonstraci v reálném životě a praxi.

Chvíle s rodinou

Udělejte si příjemný rodinný večer, který nebude naplněn pouze povinnostmi, ale především pohodou a radostí. Vypněte televizi i počítač a povídejte si. K tomu si přineste něco slaného či sladkého na zub. Snažte se také trávit co nejvíce času venku jako rodina. Pravidelné procházky do zimní přírody by se měly stát samozřejmostí.

Ať už si vyberete jakoukoliv zimní činnost, dělejte vše pro to, abyste měli co nejvíc zážitků a letošní zima vám do života přinesla i něco navíc.

21.12.2022 1:23| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: motivace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist