Nechci tradiční svatbu, chci se vdávat v zahraničí

Už od dětství jsem měla svůj tajný sen. Jak jsem dospívala a zrála, stále přetrvával a postupně začínal dostávat podobu a formoval se ve mně. A nejen to, začala jsem o něm mluvit s kamarádkami jako o jediném možném. To, co jsem si vždy přála, a můj hlas mi našeptával: „NECHCI TRADIČNÍ SVATBU, CHCI SE VDÁVAT V ZAHRANIČÍ!“

A protože jsem si dlouho vybírala toho svého prince na bílém koni, měla jsem čas si neustále v sobě dolaďovat a vizualizovat onen toužebný okamžik každé ženy. Čím jsem byla starší, tím jsem byla přesvědčenější, že má volba  romantické svatby na pláži, při dopadajících paprscích slunce na naši pokožku a šumění moře, je ta správná. Jen ON a JÁ, mořský vzduch, zlatavý písek a prázdninový mód rovnající se vzorci daleko od domova. Posledních 7 let jsem měla dokonce ve své e-mailové schránce tajnou složku „svatba“. Tak moc jsem si přála brát se v zahraničí, že jsem si v e-mailu uložila i svatební balíčky, jejich ceny a na mém vision boardu (nástěnka snů a vizí) každý rok bylo něco takového:

Teď to možná vypadá jako posedlost, ale když se ohlédnu, vidím krásná léta mého života, kdy jsem něčemu bezmezně věřila. Stejně jako děti věří na „Ježíška“, že jim přinese vysněnou hračku a nenapadne je ani trochu zaváhat, že by to nemuselo vyjít. No, a protože když hodně věříte (jakože fakt hodně věříte = protože, vydržet do svých 37, kdy kolem vás už většina kamarádek má děti a jsou vdané), sen se naplní. Žádost o ruku ve Vietnamu, na pláži a až kýčovitě při východu slunce, odstartovala můj sen.

Paradox je ten, že jsem si tak nějak do hlavy dala to, že se chci vdávat na Mauriciu, kde jsem vlastně nikdy nebyla. Jen představa bílých pláží mně dělala dobře a lákala. Navozovala ve mně pocity, klidu, blaženosti a štěstí. Naštěstí jsem potkala partnera, který miluje cestování stejně jako já a oba jsme jednoznačně usoudili, že chceme zážitky, ne jenom být 14 dní v jednom extra luxusním resortu. Před dvěma lety jsme poprvé spolu odcestovali na mnou dlouho plánované Bali.

A protože jsme se oba do něj zamilovali, destinace svatby byla jasná. BALI, ostrov našeho propojení srdcí. Bylo již před více než dvěma lety, kdy jsme se potkali. Já měla v plánu odjet sama na měsíc na Bali. Najít sama sebe, vzpamatovat se z rozchodu, abych znovu mohla věřit ve vztahy. Rozmyslet si, jak pokračovat s mým začínajícím podnikáním a co vůbec od života chci. Tehdy můj již nynější manžel neváhal a řekl: „Letím taky!“  Trvala jsem však na svém, že potřebuji i čas pro sebe a tak jsme našli krásnou souhru. Kompromis, 14 dní spolu, 14 dní sama. Jen já a magický ostrov.

Řekla bych, že to byl jeden z těch nezapomenutelných měsíců mého života. Již po čtrnácti dnech společných zážitků na Bali jsem věděla, že je to ON. Že mám vedle sebe konečně muže, který mi rozumí, respektuje a zároveň hledá v životě „zážitky“. A nejen to, ale zastává i stejné priority a hodnoty jako já.

Druhou část měsíce jsem opravdu strávila sama 12.000 km od domova. Naučila jsem se jezdit v Indonésii na motorce, zažila, jaké to je, když je vám po někom hodně smutno. Byla sama se sebou, a jen tak se toulala po krásách tohoto ostrova. To, jakým způsobem jsem si pročistila hlavu na Bali, bych doporučovala všem, kdo jen trochu hodlá opustit svoji zónu komfortu a chce změnit pohled úhlu na svůj život. Když jsme si letos, znovu na našem osudovém ostrově, řekli své ANO. Tedy spíše: „Yes, I will.“

A jestli vás zajímá, na co se připravit, když chystáte svatbu v Indonésii? Jak si ji užít a zároveň se vyhnout svatebnímu shonu?  Nechte si svou vysněnou Svatební cestu na Bali připravit na míru od CK Go2. Nebo vás láká Bali? Podívejte se na nabídku zájezdů na Bali.

28.11.2018 1:48| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: cestováníděti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist