Mexiko přitažlivé, veselé i romantické… jednoduše: Mexiko pro ženy!

Listy palem se vznešeně kolébají nad plážemi s bělostným pískem, průzračné, azurově zbarvené mořské vlny omývají chodidla a studená pomerančová nebo mangová šťáva v pohodlném křesílku dovršuje požitek – taková je dovolená v Mexiku.

Nádherný sen, který se ale snadno může stát skutečností. Dovolená v Mexiku pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a na pár týdnů se přenést do okouzlujícího prostředí prosluněných pláží a luxusních hotelů, které za velice příjemnou cenu nabízejí veškerý komfort. Právě tohle láká k mexickému pobřeží požitkáře z celého světa.

Mexiko, to totiž znamená stále slunečné počasí, k tomu působivé španělské zvyklosti a také pradávné indiánské rituály – tak je připravené a namíchané neopakovatelné, osobité Mexiko, které vedle luxusních letovisek a příjemné zahálky dokáže nabídnout i pestrobarevnou mozaiku kulturních vzorů. Je to na jednu stranu exotický, ale současně pro nás i velice blízký svět. Vodní sporty, cyklistika, návštěvy archeologických nalezišť a španělských haciend, romantické večery v okouzlujících tavernách… Proč to nezkusit?

Mazatlán

Chcete-li si užít Mexiko opravdu naplno, navštivte třeba Mazatlán na pobřeží Tichého oceánu. Tohle město je synonymem pro dlouhé, široké písečné pláže, na kterých je naprosto vše vybaveno jak pro vodní sporty, tak třeba pro příjemnou zahálku ve stínu plážového baru s okouzlujícím mladým a hezkým barmanem. Lehký flirt? Nakonec – proč ne?

Není to vůbec pravděpodobné, ale kdyby vám zdejší pláže přece jen trochu zevšedněly, můžete si v Mazatlánu objednat romantický výlet plachetnicí do tropického okolí po řece Río Teacapan. Konají se několikrát denně a začínají v Bibi Fishing Dock. Cena velmi příznivá.

TIP: Vydejte se na zájezd do Mexika a poznejte ty mayské pyramidy a prosluněné pláže. Zájezd To nej Yucatán a indiánský Chiapas na 13 dní pořídíte od 52 890 Kč.

Puerto Vallarta

Letovisko Puerto Vallarta proslavili ze dne na den Ava Gardnerová a Richard Burton, kteří zde natáčeli v polovině šedesátých let minulého století slavný film Noc leguána. Mužské hvězdě snímku se zdejší průzračné a tyrkysové moře hodně zalíbilo, a proto si Burton s Elizabeth Taylorovou posléze koupili v Puerto Vallartě nádhernou vilu. Jejich příkladu pak následovalo dost jiných amerických turistů, někteří se sem odstěhovali i natrvalo.

Letovisko leží v ohromné a neobyčejně krásné zátoce Bahía de Banderas, jejíž mexické pláže jsou dlouhé 40 kilometrů!

V jižní části města se nachází stará čtvrť plná krásně pomalovaných a květinami zarostlých starých domů. Mezi malebnými uličkami tu a tam narazíte na půvabnou kapličku. Městem protéká řeka Río Cuale a na jejích březích snadno objevíte celou řadu vynikajících rybích restaurací, najdete zde i obchůdky s uměleckými předměty.

Co si přivézt jako suvenýr?

A propos – umělecké předměty, takzvané „artesanias“, je možné v Mexiku koupit na speciálních trzích uměleckých řemesel skoro v každém městě nebo městečku. Ve velkých metropolích jednotlivých oblastí se ještě můžete po zajímavých kouscích poohlédnout také ve státních obchodech Fonart, kde jsou pevně stanovené ceny. Na trzích se většinou smlouvá.

V lidnatějších městech se „mercados“ konají denně, místní řemeslníci, ale také potomci indiánů na nich nabízejí nepřeberné množství pro nás třeba i exotických kusů oblečení, které jsou krásné, pestré, příjemné na nošení a hlavně ručně dělané. Prodejci je většinou poskytnou za zlomek ceny, kterou byste byli nuceni zaplatit v Evropě ve specializovaných obchodech s cizokrajným zbožím.

Pokud byste si chtěli přivézt šperky nebo něco opravdu originálního, na trzích často najdete i řemeslníky, co nabízejí obsidián, z něhož Mexičané vyrábějí půvabné a velmi rozmanitě šperky, figurky zvířat, ba i amulety, které vypadají velice elegantně. Místní indiáni věří, že šperky a figurky z obsidiánu zaženou jakoukoli zlou sílu.

A pokud vás hledání suvenýrů unaví, můžete u ovocných stánků, kterých bývá na každém trhu dostatek, požádat o vymačkání džusu z čerstvého manga nebo papáje. Je to chutné, čerstvé a pro nás i mimořádné a velice lahodné pití; osvěží vás jako nic jiného. Jen pozor – s mangem to nepřehánět. Ve větším množství může mít šťáva z manga i lehce projímavé účinky.

Zihuatanejo

Jste-li milovníky romantických zážitků, neměli byste minout letovisko Zihuatanejo. Je to bývalá rybářská vesnička na tichomořském pobřeží zmiňovaná v písemných pramenech už roku 1534. Nyní je zde městečko, které vyzařuje silnou mexickou atmosféru, téměř v každé restauraci tu může vaši večeři doprovázet kapela hudebníků mariachi, život na zdejších plážích je poklidný, neokázalý, příjemný, uvolněný a ohromné palmy se tu sklánějí téměř až k průzračně modré hladině Tichého oceánu. Tady opravdu zapomenete na všechno… a budete si jen užívat.

Svátky a veselí

O zdejších svérázných Dušičkách, čili o Día de los muertos, toho dozajista víte už spoustu. Tato bujará oslava však není jediná. Veselých svátků je tu dost. Jeden příklad za všechny: pojedete-li do Mexika na počátku podzimu, určitě si nenechte ujít noc z 15. na 16. září. Téměř v každém městě vyjdou starostové na balkóny radnic, aby symbolicky zopakovali výzvu pátera Hidalga z roku 1810, která zahájila boj o mexickou nezávislost. A pak se celou noc oslavuje, tančí se na ulicích, zpívá v restauracích… prostě Mexičané se umějí veselit… Uvolněte se a bavte se také!

14.6.2019 11:30| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: šperky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist