Léto se blíží aneb Formujeme postavu do plavek

Ačkoli to venku ještě stále nevypadá moc letně, už si mnoho žen láme hlavu s výběrem plavek. Budou to letos plavky opět jednodílné s šátkem kolem pasu nebo dáte vyniknout svým křivkám a troufáte si na dvoudílné plavky? Vytvarovat postavu nemusí být zase taková fuška, jak si často lidé myslí.

titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: Ketofit

Samozřejmě také záleží na tom, kolik kilo potřebujeme dostat dolů. Někdo bude muset své hubnutí rozložit na delší časový úsek, protože není vhodné a zdravé hubnout nějakými extrémy. Pořád ještě však zbývá dost času a do léta je možné vybičovat svou postavu k „dokonalosti“. Říká se, že neexistuje dokonalost, ale nebudeme slovíčkařit. Někdo bude vděčný za to, když se mu podaří zhubnout 5 kilo, někdo 10 kilo a více. Čím více kilogramů potřebujeme hubnout, tím více času logicky budeme potřebovat.

Hezké tělo do plavek by bezpochyby neměl být jediný důvod, proč se rozhodneme pro redukci váhy. Čím více důvodů najdeme, tím se nám bude hubnutí nejen dařit, ale i dlouhodobě udržet. Udělejte si tedy chvilku pro sebe a napište si seznam důvodů, které vás k této změně vedou. Tento seznam pak mějte dnes a denně na očích. Především ve chvílích, kdy budete mít chuť se vším seknout. Jak zhubnout do plavek, si prozradíme právě teď.

Jídelníček

Největším kamenem úrazu je jídelníček. I ženy, které pravidelně cvičí nebo dodržují nastavený počet nachozených kroků za den, mají mnohdy problém shodit byť by jediné kilo. A jen projdou kolem čokolády, aniž by ji vložily do úst, naskočí jim dvě kila navíc. Tak to alespoň mnohdy prezentují.

Problém může být v tom, že dlouhodobá nadváha a nevyvážený jídelníček a mlsání (sladké tečky po obědě atd.) má za následek tzv. metabolický syndrom. Jde o soubor rizikových faktorů, kde patří i prediabetes. Tedy předstupeň cukrovky. Takový člověk pak nehubne, i když se o to dlouhodobě velmi snaží. Samozřejmě nemusí se hned jednat o něco závažného. Nicméně lépe je takovým situacím předcházet. Jestliže máte pocit, že jíte dobře, cvičíte, ale nehubnete, určitě se vyplatí konzultace s odborníkem.

Nastartování metabolismu

Na vině může být i zpomalený metabolismus na základě extrémních diet. Přijímat méně kalorií není totéž, jako přijímat jich extrémně málo. Mnohdy s extrémním snížením kalorického příjmu dochází ke snížení příjmu vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších důležitých živin. Tělo se pak automaticky přepne do režimu, kdy ukládá tuky na horší časy a zpomalí tělesné procesy, aby zkrátka šetřilo a mohlo vyjít s tím, co má v zásobách.

Zhubnout můžete tak, že například snížíte kalorický příjem o 150 kalorií, než je pro vás optimální a dalších 150 až 250 kalorií spálíte pohybem. Jestliže však pohyb zařazovat nemůžete či nechcete, je potřeba snížit kalorie ve stravě ještě víc, ale ne pod bezpečnou úroveň a zároveň musíte dbát na dostatečný příjem veškerých živin. Což může být pro laika potíž. S tím vám však mohou pomoci přípravky na hubnutí, které nahrazují jídlo. Může to být například proteinová ketodieta, kde máte formou „náhrady stravy“ nastaven optimální počet kalorií za den s tím, že zároveň přijmete i klíčové živiny, jako jsou vitamíny, minerály a vláknina.

Zdravý životní styl

Samozřejmě, že člověk nebude takto fungovat celý život, ale pouze určitou dobu. Než se vám podaří zhubnout nějaké to kilo, dodáte tělu klíčové živiny, nastartujete opět metabolismus a osvojíte si základní principy zdravého stravování. Pokud potřebujete zhubnout 5 až 10 kilo, máte do léta postavičku jako lusk. Jestliže je vaše nadváha vyšší, nespěchejte na sebe a dopřejte si dostatek času. I tak úbytek 10 kilo poznáte jak na vzhledu, tak především lepším pocitu sám ze sebe a pocítíte to také na novém přívalu energie a lepším zdraví.

Jak zhubnout do plavek?

  • Změna jídelníčku – snížení kalorického příjmu
  • Dostatek živin – ubudou vám chutě, tělo začne fungovat jak má
  • Dostatek vlákniny – zmenší se pocit hladu
  • Přidat pohyb – zrychlení metabolismu, lepší hubnutí
  • Úprava makroživin: sacharidy, bílkoviny, tuky
  • Nezapomínejte mít svůj seznam stále na očích a pořád se motivujte

 

19.5.2021 2:46| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: hubnutíplavky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist