Kdo zničil božskou Whitney Houston?

„Chtěl bych říct… Miluju tě, Whitney,“ pronesl ztěžka Bobby Brown na koncertě v Mississippi pár hodin poté, co byla jeho bývalá manželka nalezena ve vaně bez známek života. Řada fanoušků přitom z její smrti viní právě jeho. Byla by dnes ještě naživu, kdyby ho nikdy nepotkala?

Na počátku devadesátých let byla Whitney Houston hotovou bohyní – neobyčejné zlato v hrdle zkombinované s jemnou krásou a podbarvené sladkobolností filmového trháku Osobní strážce ji vyšvihlo na přední příčky světových hitparád. Krásná Whitney toho mohla v životě dokázat mnohem víc. Místo toho zakopala hřivnu a propadla drogám.

K těm ji podle tvrzení okolí stáhnul právě Bobby Brown, za kterého se v roce 1992 provdala. „Byl moji drogou,“ přiznala Whitney s odstupem času, a vysvětlila tím také, proč s ním vydržela celých 14 let, i když musela čelit i domácímu násilí. „Bez Bobbyho jsem neudělala krok. Bez něho bych se nikam nedostala. Byli jsme spolu, byli jsme partneři, cokoli jsme dělali, dělali jsme společně,“ vyprávěla Whitney po rozvodu.

V roce 2003 obdrželi policisté tísňové volání a vtrhli do jejich domu. Zpěvačku zde nalezli s modřinou v tváři a natrženým rtem. Bobby Brown byl obviněn z násilného napadení, od soudu však odcházel s milovanou Whitney pod paží. „Byli jako pan a paní Smithovi,“ prozradila zpěvaččina kamarádka. „Byl to vztah plný lásky i nenávisti. Nerada od lidí slyším, že Bobby mohl za její závislost. Každý z nich měl svoje drogy. Už je to pár let, co se rozvedli, a Whitney měla příležitost dát se dohromady. Neudělala to.“

Bylo smutné pozorovat jednu z nejpůvabnějších žen planety, jak klesá na samé dno a nabírá podobu ošuntělé bezdomovkyně. Pod vlivem drogové závislosti přestala dbát na pořádek v domě i na osobní hygienu. Přišla o zuby a poškodila si hlas. Přesto se dokázala vyškrábat zpátky do záře reflektorů a pokusila se o comeback. Filmový muzikál Sparkle, který přijde do českých kin letos v listopadu, měl být jedním z důkazů, že nad drogami zvítězila. Slavnostní premiéry se už ale Whitney nezúčastní.

Měl by její život větší šanci bez Bobbyho Browna? „Největším ďáblem jsem pro sebe já sama. Buď jsem si svojí nejlepší přítelkyní, nebo největším nepřítelem,“ prohlásila jednou Whitney, a manželovu vinu tak pomyslně smyla. Ona sama ho nikdy ze své závislosti nevinila a je pravděpodobné, že by ji drogy dostihly i bez něho… Těžko soudit.

13.2.2012 2:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist