Jak si správně upravovat obočí

U obočí je důležité nezasahovat do jeho tvaru. Každý z nás máme od přírody daný nějaký tvar obočí, a jde jen o to ho správně udržovat, nebo-li čistit.

V žádném případě se nesnažte měnit tvar svého obočí. Pamatujte, že obočí tvoří obličej! Pokud si obočí špatně vytrháte, nejčastěji to bývají obočí příliš tenká nebo špatně vytvarovaná, pak celý svůj obličej opticky zkreslíte.

Obočí by se mělo tvarovat pouze zespoda do tvaru oblouku. Jedině v případě, kdy vám některé chloupky zeshora narušují tvar vašeho obočí, například, že vybočují nebo tam jsou navíc, pak je vytrhněte i nahoře.

Když jste mladá můžete u obočí malinko ubrat, ve středním věku pak ještě o něco víc, aby se obličej zjemnil. V žádném případě však obočí netrhejte do tenkých linek ve stylu Marlene Dietrich nebo Kateřiny Brožové, aby jste nepůsobila nepřirozeným dojmem.

Čistit by se obočí mělo i uprostřed, tedy nad kořenem nosu, podobně jako s chloupky pod nosem.

Při čištění obočí jemně natáhneme druhou rukou kůži okolo oka směrem ke spánku, tak aby se více vypnula. Chloupky trháme po směru růstu chloupků. Lépe se pracuje s delší pinzetou, kterou můžeme dobře uchopit.

Správný tvar

V časopisech se často setkávám s radou, že obočí by vám mělo začínat od kolmice, kterou vedete například přiložením tužky k jedné straně vašeho nosu. Já osobně se ale domnívám, že by obočí mělo začínat malinko za kolmicí směrem ke středu obličeje, pozor, ale jen o pár chloupků, tak 2 mm. Když si střed mezi obočím hodně vytrháte, oči od sebe opticky oddálíte a zkreslíte tak celý obličej. Proto postupujte opatrně a do obočí zasahujte pokud možno minimálně. Od přírody neexistují špatná obočí, ty si děláme my sami.

Při líčení

Chceme-li dosáhnout dokonalého make-upu, neměly bychom zapomínat na obočí.

Barva obočí by měla vždy odpovídat barvě vlasů. Příroda ví co dělá a jakýkoliv větší zásah do přírody není dobrý. Něco jiného jsou modelky a manekýny, které si to mohou dovolit, jelikož je to jejich povolání a návrháři, fotografové a různé trendy si to od nich žádají. My ostatní bychom se však měly pokud možno držet přírody.

Aby obočí dobře drželo tvar obloučku, použijeme průsvitnou vyživující řasenku na řasy – stačí i ta nejlevnější za 50,- Kč, na obočí není potřeba kupovat drahou. Jste-li šikovná můžete použít i  vyschlou hnědou řasenku, ale pozor, aby jste si nezašpinila kůži pod obočím, protože z kůže se pak řasenka špatně dostává. Nejlepší je proto používat řasenku průsvitnou, která není vidět.

Kartáčkem řasenky pak obočí učešeme – začneme od středu obličeje, kdy obočí češeme směrem nahoru, kolmo k obočí, ke konci obočí češeme už do stran. Vršky delších chloupků pak zarovnáme do tvaru oblouku.

Průsvitnou řasenku necháme chvilku zaschnout a máme-li obočí příliš světlé, můžeme je dobarvit opět vysušenou hnědou řasenkou (opatrně však na konce kartáčků, které často ještě barví i přesto, že zbytek řasenky už je vyschlý) nebo používáme-li hnědé nebo šedivé stíny, můžeme obočí dokreslit jím – na hrot štětečku naneseme lehce stíny a dokreslíme obočí. V obou případech pracujeme velmi jemně, raději dvakrát za sebou než stírat přebytečné množství.

12.1.2006 12:05| autor: Marcela

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist