Jak se účinně ochránit před hrozící inflací? Vsaďte na Bitcoin

Zvýšená míra inflace pomalu prostupuje do našich domácností. Ekonomiky států reagují různě, avšak je zřejmé, že vyhnout se jí nemůžeme. Cestou ven může být Bitcoin. Jeho omezený počet způsobuje, že je Bitcoin deflační. S investováním vám pomohou v české kryptosměnárně Simplecoin, která umožňuje směnu i za české koruny.

femina-ochrana-proti-inflaci-titulka-1100x618-1100x618.jpg Zdroj: Simple Coin

Současný stav ekonomiky naznačuje, že hrozí vysoká míra inflace. A nejen pro letošní rok. Experti se shodují, že zvýšená inflace nás bude trápit po řadu let (ČNB). Únikem před jejími dopady mohou být kryptoměny, a to konkrétně Bitcoin. Tím, že už je ze své podstaty deflační, tak může být spolehlivou cestou ven z toho, jak nespálit své těžce vydělané úspory. „Je to tak, Bitcoinu je omezený počet, klasické měny nikoliv. Sami vidíte, že státy neustále tisknou další a další peníze, čímž svou měnu vlastně oslabují,“ dodává Pavel Niedoba majitel české kryptosměnárny Simplecoin.

 

I kryptoměnami se dá platit

Kryptoměny jsou jednou z mála investic, kterou můžete ihned a kdykoliv platit. To je zásadní rozdíl oproti např. drahým kovům nebo cenným papírům, kde nejdříve musíte daná aktiva prodat, a získat tak jejich hodnotu zpět v klasické měně. Příkladně lze Bitcoin použít k nákupu na Alze, v síti prodejen tabáku GECO či také v mnoha kavárnách a restauracích. „Jeho použití stále však roste a příznivci této kryptoměny se mohou těšit na další místa, kde ho bude možné použít k platbě,” dodává Niedoba.

Jak nakoupit Bitcoin?

Nákup Bitcoinu rozhodně už není výsadou pouhých počítačových nadšenců. Dnes velmi jednoduše nakoupíte tuto kryptoměnu i za české koruny, a dokonce i v české kryptosměnárně nesoucí název Simplecoin. Samotný nákup je otázkou pár chvilek. Zaregistrujete se, přidáte číslo účtu, připojíte peněženku (např. Trezor) a již můžete vyměnit koruny na Bitcoin. Více zjistíte již na samotné směnárně Simplecoin.

4.2.2022 3:36| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist