Jak mít bílé zuby?

Káva, čaj, cigarety, víno, genetika, stáří, léky, to vše jsou faktory, které mají vliv na zbarvení zubní skloviny našich zubů. Na úsměvu záleží! Studie dokonce potvrzují, že lidé, kteří mají krásné a zdravé zuby, mají vyšší sebevědomí, než lidé, kteří ústní hygienu zanedbávají.

pexels-matheus-ferrero-2156416-1100x618.jpg Zdroj: Pexels

V našem článku se s vámi podělíme o 5 tipů, jak si vybělit zuby bez návštěvy dentální hygienistky.

Toto je 5 způsobů, jak si vybělit zuby doma

Jaký je nejrychlejší způsob, jak si vybělit zuby?

1.   Bělící pásky Crest

Bělící pásky Crest představují rychlou a účinnou metodu bělení zubů. Výsledky jsou patrné již po 3 dnech používání a úplné výsledky jsou patrné po 20 dnech aplikace. V porovnání s bělícími pastami jsou bělící pásky crest až 25x účinnější.

Crest pásky sednou díky technologií Advanced Seal každému úsměvu. Pásky na bělení zubů se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho chrupu.

Pokud preferujete domácí recepty, můžete vyzkoušet těchto 7 osvědčených tipů. Výsledky nebudou tak zářivé, jako při používání bělících pásků, ale bělejší úsměv vám určitě vykouzlí.

2.   Kokosový olej

Bělení zubů pomocí oleje pocházející z Indie. Původně bylo cílem této „rutiny“ zlepšit ústní hygienu a odstranit toxiny z těla. Protože olej dokáže odstranit bakterie v ústech, které se mohou změnit na povlak, a tak způsobit žloutnutí zubů. Kokosový olej je oblíbenou volbou, jelikož má příjemnou chuť a nabízí mnoho benefitů pro zdraví. Kokosový olej má také vysoký obsah kyseliny laurové, která je známá svou schopností snižovat zánět a zabíjet bakterie.

Jak si vybělit zuby kokosovým olejem?

Chcete-li vyzkoušet bělení zubů olejem, vložte si do úst 1 polévkovou lžíci kokosového oleje, zatlačte a přetáhněte olej přes zuby. Kokosový olej je při pokojové teplotě tuhý, takže budete možná muset počkat několik sekund, než roztaje. Pokračujte v proplachování olejem 15-20 minut.

3. Soda bikarbona

Jedlá soda má přirozené bělící vlastnosti, a proto je oblíbenou složkou i zubních past. Jedná se o mírný abrazivní prostředek, který může pomoci odstranit povrchové skvrny na zubech. Soda bikarbona vytváří v ústech zásadité prostředí, které zabraňuje množení bakterií. Nejde však o kouzelný prášek, který vám vybělí zuby přes noc, ale po dlouhodobém používání byste měli zaznamenat rozdíl ve vzhledu vašich zubů.

Jak si vybělit zuby jedlou sodou?

Chcete-li použít tento domácí recept, smíchejte 1 čajovou lžičku sody bikarbony se 2 čajovými lžičkami vody a umyjte si zuby pastou. Můžete to udělat několikrát týdně.

4. Peroxid vodíku

Peroxid vodíku je přírodní bělicí činidlo, které podobně jako olej také zabíjí bakterie v ústech. Lidé už léta používají peroxid vodíku k dezinfekci ran kvůli jeho schopnosti zabíjet bakterie, avšak mnohé bělící produkty obsahují právě tuto složku.

Dosud nebylo prozkoumáno, zda oplachování nebo čištění samotným peroxidem vodíku přináší výsledky v podobě bělejších zubů, ale bylo zjištěno, že zubní pasta obsahující vyšší množství peroxidu vodíku byla účinnější při bělení zubů po 12 týdnech, než zubní pasty s nižším množstvím. Něco tedy na tom peroxidu vodíku bude.

Existuje však několik otázek týkajících se bezpečnosti peroxidu vodíku.

Zatímco zředěné koncentrace jsou pro používání bezpečné, silné koncentrace nebo nadměrné používání může způsobit podráždění dásní a citlivost zubů.

Jak si vybělit zuby pomocí peroxidu vodíku?

Peroxid vodíku můžete použít jako ústní vodu před čištěním zubů. Ale pozor! Ujistěte se, že používáte 1,5 % nebo 3 % roztok, abyste se vyhnuli vedlejším účinkům.

Nejběžnější koncentrace peroxidu vodíku v drogerii je 3 % roztok. Tuto koncentraci můžete snadno zředit na 1,5 % smícháním stejných dílů peroxidu a vody.

Dalším způsobem použití peroxidu vodíku je jeho smíchání se sodou bikarbonou pro výrobu zubní pasty. Smíchejte 2 čajové lžičky peroxidu vodíku s 1 čajovou lžičkou sody bikarbony a jemně si touto směsí vyčistěte zuby. Tuto zubní pastu však používejte jen několikrát týdně, protože nadměrné používání může narušit vaši zubní sklovinu.

5. Ovoce

Strava s vysokým obsahem ovoce může být dobrá pro nejen pro vaše tělo, ale také zuby. Říká se, že jablko je přírodní zubní pasta. Přestože konzumace ovoce a zeleniny nemůže nahradit čištění zubů, může vám pomoci docílit bělejšího úsměvu.

Křupavé syrové plody odstraňují zubní povlak, a tak pomáhají přirozeně bělit zuby. Zvláště jahody patří k druhům ovoce, které jsou známé tím, že pomáhají bělit zuby.

Jak si vybělit zuby pomocí jahod?

Pokud chcete použít tento lék, rozdrťte čerstvou jahodu, zkombinujte ji se sodou bikarbonou a směsí si vyčistěte zuby.

Bělení zubů směsí jahod a sody bikarbony je přírodní prostředek. Nicméně studie zjistila, že tato bělící metoda dosahuje jen velmi malých změn. Pokud se rozhodnete tuto metodu vyzkoušet, omezte její používání na několikrát týdně, protože navzdory studiím, které ukazují, že pasta z jahod a jedlé sody měla minimální vliv na zubní sklovinu, její nadměrné používání by mohlo způsobit poškození.

Ať už se rozhodnete pro domácí receptury, nebo vsadíte na bělící pásky Crest, věříme, že najdete svoji metodu. Posíláme vám krásný zářivý úsměv a přejeme hezký den!

 

28.7.2022 3:20| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist