Jak dbát na bezpečnost dítěte nejen v autě

Všichni chceme, aby naše děti byly v bezpečí. Připomeňme si pár pravidel bezpečnosti a jak správně vybírat autosedačku.

mall.cz_femina.cz_pexels-olia-danilevich-6349521-1100x618.jpg Zdroj: Pexels.com

V čem je lepší ISOFIX autosedačka?

Dětských autosedaček je celá řada a vy se v nich nevyznáte? Za prvé si položte otázku, zda má vaše auto ISOFIX. Většina moderních aut ho má, ale jestli vlastníte starší automobil, nemusí tam ISOFIX být. Jedná se o dvě zdířky v zadní části sedačky automobilu, do kterých kompaktně zacvaknete úchyty z dětské autosedačky. Díky ISOFIX sedí autosedačka jako přibitá. Navíc se s ní tolik nenadřete. Jakékoli přendávání provedete svižně a snadno, na rozdíl od autosedaček, kde prostrkujete pásy skrz několik skobiček.

Dítě jednou za čas změřte, jestli ze sedačky nevyrostlo

Záleží i na tom, jak staré dítě vozíte, kolik měří a váží. Dítě by mělo mít vždy pohodlně opřenou hlavu. Ta by se mu při nárazu neměla zvrátit kamsi do vzduchoprázdna. Hrozí zranění v oblasti krční páteře. Dítě poutejte pevně. Nemělo by si během jízdy sundávat popruhy z ramen. Pravidelně kontrolujte, jestli dítě z autosedačky už nevyrostlo. Příliš malá sedačka už není bezpečná. V takovém případě starou prodejte a ihned pořiďte novou, která odpovídá výšce a váze dítěte. Podívejte se na autosedačky Cybex, které splňují ty nejvyšší možné bezpečnostní standardy.

Nikdy se na dítě neotáčejte

Hlavně při delších a nudných cestách začínají menší děti v autě zlobit. Batolata nebo miminka začnou brečet, sourozenci se dohadují nebo po vás dítě něco chce. Nikdy se nepřestávejte soustředit na řízení auta. Neotáčejte se dozadu. Pokud potřebujete dítěti něco podat, udělejte to tak, aniž spustíte oči z dění na silnici. V případě, že danou věc podat prostě nezvládnete, dítě buď musí počkat, nebo auto zastavte u krajnice nebo na benzínce. Nic vám nestojí za autonehodu.

11.1.2022 1:43| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist