Honza Dědek přemístil diváky z gauče na nádvoří

Kolik znáš hvězd české talk show? Pravděpodobně jich nenapočítáš víc než prstů na obou rukách. Tento žánr u nás totiž nemá nijak dlouhou tradici, zato ale velmi rychle roste jeho popularita. Jednou z nejznámějších a nesledovanějších show posledních let je 7 pádů Honzy Dědka. Existuje už celé desetiletí a za tu dobu se v ní objevilo přes 500 hvězdných hostů. Každý její díl dosáhne na Youtube stovky tisíců či dokonce miliony zhlédnutí.

foto-ustredni-autor_teki_shine-1100x618.jpg Zdroj: Teki Shine

Se svou talk show začínal Honza Dědek v roce 2011 v pražském divadle Viola. Brzy se ale přesunul do Paláce Akropolis a nakonec se usadil v Malostranské Besedě. Natáčí zde setkání s nejrůznějšími celebritami ze světa showbusinessu, sportu a jiných oblastí. Každý týden tak na Malé Straně vzniká jeden díl show 7 pádů Honzy Dědka a vzápětí ho diváci Primy mohou zhlédnout na svých obrazovkách. Vidět natáčení naživo rozhodně stojí za to. Pokud ale nejsi z Prahy či nechceš shánět lístky do Besedy, můžeš si počkat do léta, až Honza Dědek přijede za tebou.

Honza Dědek se totiž rozhodl, že ačkoli je většinou úkolem talk show přilepit lidi k obrazovce, on je naopak vytáhne ven. O letošních prázdninách vyjede na obrovské turné po Česku. Zopakuje tak úspěšnou šňůru z loňského roku, kdy objel desítky českých a moravských měst. Pro svá devadesátiminutová představení pod širým nebem si přitom vybíral mimořádně atraktivní místa, jako jsou nádvoří hradů a zámků apod. Honza měl tak neuvěřitelně nabitý program, protože představení se konala každý den. Jeden den se hrálo v Bruntále, následoval 250 kilometrů dlouhý přesun k Mladé Boleslavi, odtud zase další den 150 kilometrů k Rokycanům, a pak znovu 200 kilometrů… a tak pořád dokola. Honza Dědek tak víc než na jevišti pobýval za volantem. Naštěstí je dobrý řidič, dosud neboural a má plný počet bodů, i když přiznává, že řidičák dostal až napodruhé, ovšem nikoli z nedostatku řidičských schopností.

Proč tedy?

Mojí učitelkou byla rázná dáma ve věku mých rodičů, která mi dost důrazně dokázala vysvětlit, že prakticky úplně všechny úkony za volantem provádím špatně… Oč víc jsem se jí bál, o to lépe jsem ovládal testy. Nicméně napoprvé mě ke zkouškám vůbec nepustili – policista totiž v mém občanském průkazu, jímž tehdy ještě byla knížka v gumových deskách, objevil autogram zpěváka punkové kapely The Clash, kterého jsem si tam z nedostatku jiného papíru nechal o pár dní dříve zvěčnit. Po školení o nedotknutelnosti úředních listin jsem byl odeslán na policejní stanici, kde jsem musel zaplatit pokutu a požádat o nový průkaz. Řidičem jsem se tak stal až napodruhé…

A jak to probíhalo na turné, řídil jsi, nebo ses nechal vozit?

Velice rád řídím – zejména když jsem ve voze sám, mohu si pouštět hlasitě hudbu, projíždět se po okreskách a kochat se krajinou a jízdními vlastnostmi vozu; naštěstí tyto mé spanilé jízdy mívají lepší průběh, než vyjížďky pana doktora z legendárního filmu Vesničko má středisková.

Jaký je obecně tvůj vztah k autům?

Veskrze pozitivní, ale pouze za volantem. Přiznám se, že svět pod kapotou je pro mě větší záhadou než maorské nářečí… Ne, technický typ opravdu nejsem!

Přesto jsi na turné přesedlal do fungl nového vozu nabitého moderními technologiemi, jak jste to spolu zvládli?

Turné jsem jel s novým Peugeotem 5008 a byla to láska na první pohled – designově se mi tohle auto zalíbilo okamžitě. Pak jsme se začali seznamovat a já postupně poznával jeho nitro – velmi prostorný interiér, komfort, úžasné vybavení, jízdní vlastnosti… Spořádali jsme společně pár tisíc kilometrů a dneska už mohu hovořit o zamilovanosti prověřené časem. Donedávna jsem měl relativně staré auto, takže tenhle moderní vůz mě v prvních dnech překvapoval prakticky neustále. Bavilo mě hrát si s různými podobami přístrojové desky, za noční jízdy jsem ocenil systém Night Vision a samozřejmě přední a zadní parkovací asistenci.

Kde se ti během tvého turné líbilo nejvíc?

Každá zastávka našeho turné měla něco do sebe. Vystupujeme na zámeckých nádvořích, která jsou sama o sobě více či méně půvabná, jinde se zase sejde úžasné publikum. A pokud se přidá krásné počasí a zábavní hosté, výsledkem jsou nezapomenutelné večery!

Takže se chystáš na turné i v letošním roce?

Rozhodně a už se těším!

Prozradíš, na jaké se můžeme těšit hosty?

To ještě ne.

Jak je vlastně vybíráš?

Jsem přesvědčen, že by každý večer měl být maximálně pestrý, takže se snažím, aby hosté byli ideálně z jiných oborů; ne vždycky se to však podaří – nejtěžší na dramaturgii podobného typu pořadů jsou totiž časové možnosti hostů…

Kteří z nich na tebe obzvlášť zapůsobili?

Snad všichni hosté na mě zapůsobí, ale obecně lze říct, že nejvíce ti, od kterých člověk mnoho neočekává – ti totiž mohou jen překvapit!

Koho ze zahraničních osobností bys pozval?

Těch jmen by byl nekonečný výčet, ale určitě by mezi nimi nechyběli Jimmy Fallon, Ellen DeGeneres a Taylor Swift.

Loňské turné trvalo měsíc, přitom se hrálo skoro každý den, takže každodenní přesun. To muselo být fyzicky náročné i dobrodružné.

Ano, ale já mám takový způsob života rád. Procestoval jsem autem Ameriku, Španělsko… a loni o prázdninách i kus Rumunska. A co se týká největších dobrodružství, pak ho samozřejmě nabídla Amerika – jízda pouštěmi v Utahu, Nevadě či Arizoně je zkrátka obrovský zážitek! A nikdy taky nezapomenu na cestu přes Texas a radu GPS: „Jeďte 527 mil rovně a pak zahněte doprava!“

Nechceš-li propásnout talk show Honzy Dědka ve tvém městě (a opravdu věř, budeš se královsky bavit), sleduj www.facebook.com/7PADU

 

7.1.2022 12:20| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist