Hodinky jako nejlepší sportovní doplněk

Není tomu příliš dlouho, co lidé ve velkém začali sportovat se svými chytrými telefony. Ty přinesly dosud nevídané možnosti sledování aktivity a automatického záznamu cenných dat. Výrobci elektroniky si tohoto trendu všimli a přišli se zařízením pro sport ještě lepším – s chytrými hodinkami.

femina.cz_hodinky-jako-nejlepsi-sportovni-doplnek_lj-1100x618.jpg Zdroj: Pexels.com

Jaké jsou nevýhody sportování s chytrým telefonem?

Zejména při hromadných běžeckých událostech – nejrůznějších bězích na 10 km, půlmaratonech, maratonech – jste si mohli všimnout toho, že stále více běžců má na ruce připevněný chytrý telefon, jehož pomocí si běh takzvaně „trackuje“. Část z nich měla z telefonu také vyvedena sluchátka na poslech hudby během fyzické aktivity. Dalším oblíbeným místem tohoto využití chytrých telefonů se stala fitness centra.

Jenže chytré telefony se stávaly rok od roku většími a méně komfortními. Z původně kompaktních zařízení se staly telefony o velikosti až sedm palců a o hmotnosti až 200 gramů. Na trhu se tak otevřel prostor pro zařízení nové – chytré hodinky.

Jaké jsou výhody chytrých hodinek?

Oproti chytrým telefonům jsou hodinky k nošení na ruce přímo určené. V první řadě jsou tedy lehké a kompaktní. Díky tomu, že se nosí na zápěstí, můžete je snadno ovládat a při sportu aktivně používat. Telefony se totiž zpravidla ukládaly do pouzdraumístěného na nadloktí, takže během fyzické aktivity v podstatě nebylo možno vzít telefon do ruky.

Mít na zápěstí hodinky je pro lidi již po desetiletí zcela přirozené a zařízení tak nepůsobí rušivě ani z hlediska vzhledu. Naopak – mnoho zařízení lze nosit bez obav po celý den i do práce, některé elegantní modely i do společnosti.

Co všechno chytré hodinky umějí?

Zatímco smartphone z hlediska sportovních aktivit umí měřit zpravidla pouze vaši polohu, počet nachozených kroků či vystoupaná patra, hodinky toho umějí mnohem více.

Je tomu mimo jiné díky tomu, že jsou v trvalém kontaktu s vaší pokožkou. Chytré hodinky vám tak dnes změří tep, hladinu kyslíku v krvi, kvalitu spánku a mnoho dalšího. Díky dalšímu zpracovávání těchto dat mohou hodinky počítat spálené kalorie, nebo dokonce pomoci ženám se sledováním menstruačních cyklů.

Jak lze hodinky ke sportu využívat?

Hodinky tedy sledují vaši aktivitu a mnoho dalších informací o vašem těle nejen ve chvíli, kdy aktivně sportujete. Máte tak dokonalý přehled o tom, jak moc se vlastně pravidelně hýbete a jak se vaše fyzická aktivita a kondice mění v čase.

Hodinky se proto skvěle hodí do fitness centra či k běhání. Určitě je ale využijete i při jízdě na kole, nakolečkových bruslích a některé modely dokonce i při plavání. Zapomínat nesmíme ani na lyžování nebo na vysokohorské túry. Možnosti jsou téměř neomezené, univerzálnějšího pomocníka pro sport dnes na trhu pravděpodobně nenajdete.

24.11.2022 7:37| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: fitnesssportsport dnes

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist