Domácí pekárny

O domácích pekárnách se toho v poslední době namluvilo dost. My vám dnes představíme několik novinek.

Stává se vám, že se o víkendu probudíte a v kuchyni najdete jen kus ztvrdlého rohlíku? Nezoufejte, můžete si sami upéct chléb, a to s vydáním minimálního úsilí. Sice ne v tak úhledných tvarech, na jaké jsme zvyklí z obchodů, nicméně na tvaru přece nezáleží, důležitá je chuť! Chcete tedy čerstvé pečivo? Domácí pekárny přece znáte, ne?

Víme, co do chleba dáme

Nespornou výhodou doma pečeného chleba je především to, že přesně víme, co do něj dáme. Kolik tuku, kolik oříšků a semínek navíc, jaký typ mouky. U kupovaného tmavého pečiva například nikdy jistě nevíme, je-li tmavé proto, že do něj byly přidány ty správné ingredience nebo naopak ta správná „přibarvovadla“.

„Vychytávky“

Chceme-li s pekárnou cestovat a mít tak denně čerstvý chléb například na chatě nebo na dovolené, jistě oceníme nový kousek od výrobce Domo Bielmeier. Pekárna B3915 je totiž opatřena praktickým držadlem pro přenášení. Navíc oceníme volbu propečení kůrky od slabé přes střední až po tmavou.

Dále si můžeme nastavit časovač, a to až na 13 hodin. Tuto funkci oceníme hlavně tehdy, chceme-li si dopřát čerstvý a ještě teplý chléb na snídani, aniž bychom však vstávali o čtyři hodiny dříve, abychom mohli pekárnu zapnout. Můžeme si zvolit také hmotnost chleba, což se hodí v případě, že je nás v rodině míň a pečivo nestihneme včas sníst.

Co s výpadkem proudu?

Praktickou funkcí je funkce „memory“, kterou se může pyšnit například výrobek od klasické značky Tesla. Pekárna BMT1301N si pamatuje při krátkodobém výpadku proudu své nastavení a bude pokračovat tam, kde skončila.

Spousta strávníků

Je vás v rodině víc a máte strach, že kilogram vážící chleba nebude stačit? Nevadí, na trhu jsou i pekárny, které dokáží připravit chléb o váze až 1 a půl kilogramu. Takové pekárny pak disponují dvěma hnětacími háky, které tak těsto lépe zpracují. Jedná se například o pekárnu Moulinex OW500030. Pokud zjistíte, že tak velký chléb přesto není rodina s to spořádat, stačí navolit jiný program a upéct chleba, který váží o polovinu méně.

Kde chleba nestač
í

Nestačí-li nám suchý chléb, můžeme si vyrobit i marmeládu, sekanou, nebo mléčnou rýži. Jak? Jednoduše: stačí si pořídit absolutní novinku mezi domácími pekárnami – pekárnu Domo Bielmeier B3975. Ta všechno zvládne za nás.

Stačí jen chvíli počkat a výrobci jistě přijdou na trh i s dalšími novinkami. Vytvářet si jednoduše doma to, co jsme dosud kupovali hotové, se tak stane samozřejmostí!

www.living.cz

23.1.2008 12:00| autor: Martina Tlachová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist