Do Chorvatska za památkami i plážemi

Není náhoda, že Chorvatsko je jedním z nejoblíbenějších cílů pro zájezdy k moři. Představuje totiž ideální destinaci pro pohodovou letní dovolenou. Neopomenutelnou předností této země je krásné a čisté moře, které poskytuje skvělé podmínky pro potápění a pozorování podmořského života. Chorvatsko ale kromě nádherných pláží nabízí i bohatou historii a kulturu, kterou můžete okusit třeba v jednom z přímořských měst.

croatia-cavtat-993380_1920-1100x618.jpg Zdroj: pixabay.com

Záhřeb: Srdce Chorvatska s krásnými památkami

Pokud si kladete otázku, co vidět v Chorvatsku, odpověď by byla skoro nekonečná. Tato země toho nabízí tolik, že jen těžko vybrat to nejzajímavější. Proč tedy nezačít třeba v samotném srdci, a to v hlavním městě Záhřebu.

Hlavní město je nabité historickými památkami, které zajisté stojí za návštěvu. Jako první si prohlédněte například Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, která je nejdůležitější katolickou stavbou v Chorvatsku a pyšní se věžemi sahajícími do výšky 108 metrů. Okusit v Záhřebu můžete i unikátní atmosféru místního tržiště s názvem Dolac.

Split: Přístavní město plné vynikajících restaurací

Druhým největším městem Chorvatska je Split. Toto přístavní město vám díky svému umístění nabídne krásnou promenádu podél moře v kombinaci s ruchem velkoměsta. Určitě zde navštivte i některou z místních restaurací, kde ochutnáte ty nejčerstvější ryby a plody moře.

Ve městě najdete i řadu zajímavých památek jako například Diokleciánův palác. Tento komplex z dob starověkého Říma sestává ze spletitých a úzkých uliček, na kterých najdete nejrůznější bary a obchody. Také určitě nezapomeňte na Katedrálu sv. Domnia nebo pevnost Klis, která se nachází na vápencovém útesu nad městem.

Dubrovník: Perla Jadranu

Na úplném jihu země se nachází historicky nejvýznamnější město celého Chorvatska. Přístav Dubrovník je také často označován jako „perla Jadranu“. Pro město jsou naprosto typické staré městské hradby obepínající celé jeho území.

Zajímavostí je i to, že město je odděleno od zbytku země částí pobřeží, která patří sousední Bosně a Hercegovině. Zájezdy do tohoto dechberoucího místa se tak pořádají nejen z Chorvatska ale třeba i z Černé Hory a dalších sousedních států.

V Dubrovníku na vás historie dýchá opravdu na každém kroku. K nejkrásnějším pamětihodnostem patří i pevnost Lovrijenac, které se přezdívá Dubrovnický Gibraltar. Další zastávku můžete udělat v Knížecím paláci, který je nádhernou kombinací gotiky a renesance. Za návštěvu určitě stojí i barokní Dubrovnická katedrála.

Hvar: Nejzelenější ostrov Chorvatska

Čtvrtým největším ostrovem v Jaderském moři je Hvar. Ostrov se může pyšnit především panenskou přírodou a nádhernými plážemi. I proto je někdy nazýván „chorvatskou Madeirou“. Najdete zde opuštěné a klidné zátoky, ale i rušenější turistická letoviska.

K nejzajímavějším místům Hvaru lze řadit město Stari Grad, které leží na konci táhlého zálivu, jenž nese stejnojmenný název. V městě najdete řadu památek, některé dokonce i zapsané na seznamu dědictví UNESCO. Dále se zde také hojně pěstuje víno a levandule. Nechybí ani krásná pláž, a vaší dovolené tady tak nebude nic scházet.

7.9.2022 11:27| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist