Bay of Plenty – Novozélandský plážový ráj

Pokud bych si měla vybrat místo, kde si na Novém Zélandu postavím baráček na pláži, bylo by to rozhodně Bay of Plenty, které je jedním z nejslunnějších regionů této nádherné země.

Průměrně je tu zaznamenáváno celých 2 350 slunečných hodin ročně, teploty v létě se pohybují v rozmezí 20 – 27 °C a proto zde Novozélanďané tak rádi tráví dovolenou na Novém Zélandu.

Mount Maunganui

Mount Maunganui je nejznámější oblast regionu a město je pojmenované podle 232 metrů vysokého kopce, který se nad ním tyčí a zakončuje písečný poloostrov, na němž město stojí. Bydlí zde bohatší obyvatelé Nového Zélandu, kteří zde vlastní luxusní vilky u krásných písečných pláží. Musím říct, že i když jsem již procestovala spoustu zemí, pláže v Mount Maunganui pro mě byly jedny z nejkrásnějších, přestože teplota Tichého oceánu tady není zrovna vysoká. Město uspokojí i ty nejnáročnější turisty, a to díky luxusním resortům, stylovým barům a skvělým restauracím. Výstup na kopec Mount Maunganui není moc náročný a zabere maximálně 40 minut. Na jeho konci pak budete odměněni krásným 360° výhledem. Hned vedle kopce se nachází maličkatý ostrov Moturiki Island, na který se dostanete pěšky z pláže a když budete mít štěstí, můžete potkat i osamělého lachtana, který zde žije. Pokud toužíte po troše relaxu, vyrazte do termálních bazénů Mount Maunganui Hot Saltwater Pools se slanou vodou. Za cenu 14 dolarů na osobu sem rozhodně zajděte, jsou to jedny z nejlepších termálních bazénků, které jsme na Novém Zélandu navštívila.

Tip: Poznejte Nový Zéland očima místních, česky mluvících průvodců. Vydejte se na jeden z poznávacích zájezdů na Nový Zéland s CK Go2. Zájezd Nový Zéland pro každého na 17 dní pořídíte od 92 890 Kč.

Kam vyrazit za plážemi?

Mezi mé nejoblíbenější pláže v regionu patří Papamoa Beach a Maketu beach, kde si můžete nasbírat čerstvé mušle a třeba zahlédnete i kormorány. Já je tu viděla poprvé a byl to pro mě úžasný zážitek, protože jsem se procházela po pláži a najednou z vody pomalou kolíbavou chůzí vylezlo cosi, co na dálku vypadalo jako tučňák, ale když to přišlo blíž, zjistila jsem, že to tučňák není a jedná se o něco jiného. Nakonec se ukázalo, že je to právě kormorán. Pláže jsou vhodné pro surfování, paddleboarding i jiné vodní sporty, takže i když Vás pouhé koupání a opalování se po chvíli nudí, možností, co tu dělat je bezpočet. Vlny jsou velké, ale ne tak, abyste se báli jít vykoupat a pláže nekonečné a tak čisté, že tomu chvíli nebudete až věřit. Kolem Vás poletují obří rackové a další ptáci a Vy nacházíte ty nejkrásnější mušle ve svém životě. Strašně jsem si zde užívala tu pohodovou plážovou atmosféru, kdy není výjimkou, že se stanete svědkem nějakého skromného svatebního obřadu. Je vidět, že Novozélanďané jsou opravdu hodně klidným národem, který něco jen tak nevykolejí a tak je jen pozorujete, jak posedávají na pláži, klábosí nebo si hrají s dětmi.

Zajímavé výlety po okolí

Za sebe musím doporučit McLaren Falls park, kde uvidíte slavné novozélandské svítící červy, takzvané Glowworms a zároveň si tu můžete udělat příjemnou procházku po parku. Dalším skvělým výšlapem v okolí je kopec Papamoa Hill, který je prudší než Mount Maunganui a nenabízí tak dechberoucí výhled, ale pokud máte rádi pěší turistiku, určitě si přijdete na své a výhledy na okolní zelené kopce také stojí za to. Pokud si chcete jen užít pohodové barbecue, které Novozélanďané tak milují, vyrazte do Fergusson Parku s výhledem na Mount Maunganui a příjemnou zátokou ke koupání, pokud tedy není zrovna odliv. To voda zmizí. Park je oblíbený a místní se tu potkávají u veřejných barbecue, kde grilují skvělé novozélandské hovězí. Pokud jste spíše městský typ, navštivte Taurangu, což je největší město regionu a zároveň páté největší město Nového Zélandu, která je plná různého kulturního vyžití a stále si zachovává svou přitažlivou atmosféru přímořského města. Skvělá je galerie Tauranga Art Gallery, kam se vstupné neplatí a najdete zde opravdu zajímavé expozice místních i hostujících novodobých umělců.

Do Bay of Plenty vyrazte v létě, což je na Novém Zélandu v prosinci až únoru, abyste zažili tu pravou prázdninovou atmosféru a mohli si stoprocentně vychutnat kouzlo této ,,zátoky hojnosti“.

21.5.2019 12:38| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist