Babička říkala, že záda mají být v teple. A Peugeot 308 souhlasí

„A hlavně ať máš v teple záda, jinak tě na stará kolena budou bolet,“ říkávala moje babička. Vždycky jsem se tomu smála a její nabídku bederního pásu z kousavé vlny jsem s díky odmítala. Postupem času ale poznávám, že o záda se člověk opravdu musí starat, a nejen o ně. Je dobré, když ti s péčí o zdraví a s prevencí někdo pomáhá. Objevila jsem auto, které to umí, a kromě toho myslí na zdraví své posádky i v dalších ohledech. Tento pečující parťák, kterého by moje babička určitě pochválila, se jmenuje Peugeot 308.

foto-ustredni-1100x618.jpg Zdroj: Peugeot

Akce zdravá záda

Přední sedadla vozu Peugeot 308 mají certifikát AGR, což je zkratkou pro Aktion für Gesunder Rücken, neboli česky Akce pro zdravá záda. Toto označení zaručuje, že ergonomie sedadel a rozsah nastavení jsou z hlediska prevence bolavých zad nejlepší na trhu. Sedáky jsou samozřejmě vyhřívané. Navíc se dají různě nastavovat. Až najdeš optimální polohu, ve které se cítíš nejpohodlněji, můžeš si ji uložit do paměti. A úplně nejlepší je zabudovaný masážní systém s osmi kapsami a několika programy. Za mě, úplně top je program „Kočičí tlapky“. Ten dokonale uvolní záda nejen při dlouhých cestách.

Z tepla do tepla

Nenávidím mrazivá zimní rána. Z vyhřáté postele pod teplou sprchu, pak horkou kávu a nakonec sedneš do studeného auta a jedeš do práce. Než začnou hřát sedadla, chvíli to trvá, takže tě čeká pár nekonečných ledových minut. Tomu se ale dá předejít. Peugeot 308 v plug-in hybridní verzi umí na tvůj vzdálený povel předehřát interiér auta a připravit ti krásně vytopený pokojíček. K tomu používá aplikaci My Peugeot. S ní můžeš pomocí telefonu naprogramovat zapnutí topení, anebo v létě i klimatizace. Hlavní je, že budeš vždycky mít ve voze teplotu, která je ti příjemná. Funkce předehřátí vozu funguje primárně jako spořič energie. Plug-in hybrid tak ušetří baterii a prodlouží se dojezd na elektřinu.

Nádech, výdech… hlavně zdravě

Peugeot 308 má nový systém rozmístění výdechů klimatizace, aby měli všichni ve voze optimální tepelný komfort. Cestující ve druhé řadě mají navíc k dispozici větráky v zadní části středové konzoly. Co je ale platné mít spoustu výdechů, když jimi proudí nezdravý vzduch? Proto je Peugeot 308 vybaven systémem AQS (Air  Quality System), který neustále monitoruje kvalitu vzduchu vstupujícího do kabiny, a je schopen sám aktivovat recyklaci. Hodně užitečný je i systém Clean Cabin pro úpravu vzduchu s filtrací znečišťujících plynů a částic. Údaje o kvalitě vzduchu se zobrazují na centrálním dotykovém displeji.

Dej si pauzu

Je známo, že nedostatečný pitný režim tělu neprospívá. Co víc, žízeň zvyšuje únavu a tím pádem i riziko za volantem. Proto Peugeot 308 hlídkuje a včas ti ikonkou v podobě hrnečku připomene, že je čas se občerstvit. Nejlíp i protáhnout tělo. Nevíš jak na to? Zde najdeš návod.

23.4.2022 7:09| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: posteleprevencezdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist