Augmentace mi pomohla, nechtěla jsem se dál trápit chlapeckým hrudníkem

„Nikdy jsem neměla extra velká prsa, ale v těhotenství to bylo jiné. Najednou jsem je měla krásná a plná. Změny si všiml nejen můj partner, ale i ve svém okolí jsem najednou zaznamenávala komentáře, jak mi to sluší, cítila jsme se moc dobře,“ říká Nela, usměvavá maminka tříletého chlapečka Samuela.

img4-1100x618.jpg Zdroj: https://www.instagram.com/nellie_step/

Téměř dva roky kojení syna se ovšem na mých prsou významně podepsalo. Z plných křivek se zase stalo „nic“. Prsa ztratila tvar i plnost a měla jsem dojem, že vypadají mnohem hůř než před těhotenstvím. Ten pocit ženskosti byl najednou pryč a já bych v tu chvíli dala cokoliv za to, abych si se svým plochým hrudníkem nepřipadala spíše jako kluk,“ dodává Nela, která se nakonec rozhodla pro úpravu prsou augmentací implantáty na prestižní Premier Clinic u MUDr. Martina Chorváta.

První fáze mateřství a s ním spojené kojení je pro téměř většinu žen obdobím, kdy se naplno zaměří na potřeby svého miminka a až tak neřeší změny, kterými jejich tělo po porodu prošlo. Obrat pak nastává ve chvíli, kdy je jejich děťátko větší, maminky se rozhodnou ukončit kojení a začnou vnímat proměny svého těla mnohem intenzivněji. Některé partie se dají upravit pravidelným cvičením a zpevňováním, co však upravit nelze, je tvar a velikost prsou, která dostávají mateřstvím zabrat snad nejvíce.

Nejdůležitější je vybrat lékaře a správný typ implantátu

V případě, že ženy dospějí k rozhodnutí podstoupit operaci a nechat si zvětšit prsa chirurgickou cestou, následuje téměř nejdůležitější krok – vybrat si operatéra, ke kterému získají důvěru a jeho odvedená práce se jim líbí. V dnešní době se řada klinik prezentuje na webu nebo Instagramu fotkami „před a po“, s výběrem lékaře mohou tyto fotografie pomoci, stejně jako zkušenosti žen, které zákrok již podstoupily. „K augmentaci jsem se odhodlala po relativně dlouhé době. Ta myšlenka ve mně musela uzrát, rozhodně to nebylo rozhodnutí ze dne na den. Informace o zákroku a implantátech i reference na lékaře jsem sbírala opravdu dlouho, bez toho to myslím ani nejde,“ popisuje Nela svoji zkušenost.

Jsem moc spokojená a svého rozhodnutí nelituji

Druhým důležitým okamžikem je osobní konzultace, v rámci které si pacientka s lékařem vyjasní představy o výsledném efektu ale také reálné možnosti zákroku. „Má představa velikosti implantátů byla okolo 300 ml. Nakonec jsme se těsně před operací s panem doktorem Chorvátem shodli na trochu větší velikosti a to bylo dobře,“ říká Nela, která je s výsledkem maximálně spokojena. „Zvolili jsme anatomické implantáty 330 ml značky Mentor, kterou si chválil nejen pan doktor, ale i mé kamarádky, které už měly augmentaci za sebou. Jejich prsa jsou stále krásná i několik let po augmentaci.“

Má hlava přijala změnu překvapivě rychle

Mohlo by se zdát, že odoperovaná prsa získají svůj konečný tvar hned, ale tak tomu není. Prsa se neustále tvarují, mění a tzv. si „sedají.“ Finální podobu získávají až po několika měsících od operace. „Prsa si od začátku fotím, abych měla progres zaznamenaný. Na fotkách je doopravdy znát, jak se krásně mění a tvarují. Je až neuvěřitelné, jakým vývojem jejich finální vzhled prošel od samotné operace až po konečný výsledek. Asi po měsíci začala prsa také pěkně měknout a působí naprosto přirozeně. Už teď svá prsa miluju, vnímám je jako svoje– jako bych se s nimi narodila,“ zhodnotila svoji proměnu mladá maminka Nela.

Kojení je možné i s implantáty

„Pan doktor mě také ujistil, že zákrok nebude mít žádný vliv na případné kojení, pokud se v budoucnu rozhodnu mít další dítě. To je pro mě moc důležité, ponechat si tu možnost. Mít druhé dítě je pro mě krásná představa,“ svěřuje se Nela. „Augmentaci prsou implantáty mohou podstoupit i ženy, které například v řádu několika málo let plánují těhotenství a kojení. Samotné prsní implantáty přiměřené velikosti schopnost kojit nijak neovlivňují. Důležitá je však operační metoda. Ženám, u kterých se předpokládá, že budou v budoucnosti kojit, chirurgové vkládají implantáty přístupem z podprsní rýhy, kdy nehrozí porušení mléčné žlázy,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Martin Chorvát.

Vyjádření plastického chirurga MUDr. Martina Chorváta

Paní Nela si přála přirozená, pevná prsa, proto jsem navrhl anatomické implantáty Mentor, které díky form-stable gelu prs krásně tvarují, dodávají potřebný objem i tolik žádanou pevnost prsou. Implantáty jsou vloženy podprsní rýhou pod sval. Uložení pod sval je pro štíhlé ženy vhodné, protože sval implantát částečně překryje a zjemní tak linie dekoltu i v momentě, kdy je podkožní vrstva tuku nepatrná. Zákrok i rekonvalescence paní Nely proběhly zcela bez problémů, mohla se tak již po 4 týdnech vrátit k většině běžných aktivit. Na výsledný efekt zákroku si bude muset paní Nela ještě chvilku počkat, ale již nyní poprsí působí velmi pěkně a přirozeně.

O lékaři:

MUDr. Martin Chorvát je atestovaný plastický chirurg, který se na soukromé klinice Premier Clinic specializuje na plastické operace prsou, břicha, liposukce, facelift a úpravy očních víček. Současně působí ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, kde se věnuje chirurgii ruky a rekonstrukční chirurgii. MUDr. Martin Chorvát je vyhledávaným specialistou zejména pro vynikající operační výsledky s minimálním počtem komplikací.

Podrobnější informace o augmentaci prsou najdete zde: https://nova-prsa.cz/

20.9.2021 2:52| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: mateřstvítěhotenství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist