6 tipů pro perfektní výběr podprsenky. Nosíte tu správnou?

Výběr perfektně padnoucí podprsenky se jeví jako jednoduchý úkol, ale… Necelých osmdesát procent českých žen nosí špatnou velikost! Co když patříte mezi ně? Tohle vám usnadní rozhodování při nákupu nového kousku! Teď už chybu neuděláte!

Jaké jsou největší chyby při výběru podprsenek? Většina žen se snaží vejít do menších košíčků, nebo zvolí zcela nevyhovující obvod. Ale pak ty následky! Bolesti zad, hlavy, špatné držení těla, záněty, bulky, dokonce i nutkání na zvracení! S tím vším se můžete setkat, když nezvolíte správný kousek! Na co si příště dát dobrý pozor?

1. Míra akorát 

Kámen úrazu? Obvod! Dřív než vyrazíte do obchodu, sáhnete nejprve po krejčovském metru, ať víte, od jakých čísel se při nákupu odrazit. Štěstí přeje připraveným! Akorát spousta žen mylně předpokládá, že obvod podprsenky musí být stejný jako obvod, který si naměřily pod prsy. Zjednodušeně řečeno, pokud vám metr pod vašimi skvosty ukázal například 75 centimetrů, sáhněte po takové podprsence, která má v obvodu o pět centimetrů méně, tedy 70. Proč? Každá látka se při běžném používání trochu vytáhne, proto je lepší s tím předem počítat a zvolit menší velikost. V některých případech dokonce i o 10 centimetrů! Podprsenka vám bude sedět i po dlouhodobém nošení.

2. Zapínání zůstane na místě 

Tak tohle je zásadní pravidlo! Zadní část se zapínáním by se neměla pohybovat směrem nahoru. Měla by tvořit s lokty pravý úhel a musí stůj co stůj držet přesně uprostřed zad. Ani o píď méně či více! Pokud si nahmatáte cvočky na zapínání na lopatkách, nebo dokonce ještě výš, pak je všechno špatně!

3. Materiál není příliš flexibilní 

Opět je řeč o zádové části. Další důležité kritérium správné volby je to, že pokud tuto část podprsenky odtáhnete od těla, měly by se do meziprostoru mezi vámi a podprsenkou vejít přesně dva prsty. Už při zkoušení je dobré vyzkoušet nejvolnější variantu, přesněji nejvzdálenější háček, z důvodu už výše zmíněném a to elasticita použitého materiálu. Ale přes pravidlo dvou prstů i tak nejede vlak!

článek

4. Dovolí vám volně dýchat

Podprsenku vyzkoušejte ve všech možných i nemožných polohách. Dejte ruce nahoru, dolů, shýbejte se, otáčejte, dělejte, co vás napadne. Pokud vás nikde nic netlačí, nedře a můžete se hluboce nadechnout, máte už skoro vyhráno! Jste na stopě dokonalého úlovku!

5. Nic nepřetéká 

Ach, ty košíčky! Co by člověk neudělal pro perfektní efekt push-up, že? Jenže docílit toho, aby plnil všechny účely, jak estetický, tak i zdravotně nezávadný, není snadné! Proto si mnohé ženy oblékají příliš malé košíčky, které jim sice vytvoří ten pověstný „žlábek“, avšak prsa jim nevzhledně „přečuhují“ přes okraje. (Zejména pod tenčím tričkem to nevypadá vůbec hezky!) Košíčky by měly být takové, aby s vaší chloubou tvořily neznatelný a plynulý přechod. Jako druhá kůže!

6. Žádné vlny 

Je tu ještě jedna věc, při níž košíčky moc nepřejí situaci… Neměly by se v žádném případě kroutit a ani jinak krabatit. Pokud takovou věc zaregistrujete, s jejich velikostí jste pravděpodobně šlápli vedle. Zkuste vyzkoušet menší číslo. V případě, že si v jejich špičce nahmatáte prázdné místo, je to opačně – vezměte na milost čísla větší. Zkrátka a dobře, nikde nesmí nic chybět, ani přebývat!

Jste z takového přísunu informací na rozpacích? Ještě to není všechno! Myslet se musí i na celkový dojem. Když se na sebe v zrcadle podíváte z boku a nemáte prsa níž, než je spodní obvod podprsenky, až teď si můžete k výbornému nákupu nové podprsenky pogratulovat! Ale byla to fuška, že? Ještě že to není zapotřebí každý den!

A jak to s nákupy podprsenky máte vy? Dělá vám to problém, nebo máte štěstí hned na druhý, třetí pokus?

Foto zdroj: profimedia.cz

11.9.2014 8:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist