3 zaručené tipy, jak bojovat s podzimními chmury

Nastalo období, kdy je opět brzy tma, ráno se nám nechce vstávat z postele a večer bychom nejradši zalezli zpět pod peřinu a vzbudili se až na jaře. Podzimní chmury zná každý. Jak si můžeme podzim zpříjemnit a naplno užít? Přinášíme vám tři tipy.

perex_titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: European School of Business & Management SE, Shutterstock.com

Zahřejte se

Ať už teplými vlněnými ponožkami, relaxační vanou nebo návštěvou posilovny, dopřejte svému tělu potřebné teplo. Udělejte si radost a upečte si voňavý podzimní koláč se skořicí. Obzvlášť na podzim je potřeba přijímat výživnou potravu, která vám dodá energii. Divili byste se, jak blahodárné účinky má pro lidský organismus zázvor. Tento populární kořen nejen zahřívá, ale také léčí, podporuje trávení, stimuluje srdeční činnost a snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Bydlení ve stylu „hygge“

Ne nadarmo se říká, že Dánové patří k nejšťastnějším lidem na zemi, a to i přesto, že u nich pořád prší. Určitě jste slyšeli o jejich pojmu „hygge“, který popisuje takové to příjemné, útulné prostředí, které je ideální právě pro chmurné podzimní dny a které jde ruku v ruce s pohodovým životním stylem. Když je teď venku zima a prší, možná nastal ten správný čas na podzimní úklid. Vyvětrejte svůj domov a pěkně si ho vyzdobte, protože kde jinde se má člověk cítit útulně, než u sebe doma? Až budete mít hotovo, ztlumte si doma světla nebo je nahraďte svíčkami. A pak stačí navléknout ony pletené ponožky, otevřít oblíbenou knihu a užít si klidný večer.

Jděte do sebe

Kdy jindy máte tolik času než právě na podzim? Člověku se nechce ven, navíc je brzy tma a uvnitř je to prostě příjemnější. Jak ale tenhle čas využít ve vlastní prospěch? Jestli se vám nechce jen číst knihy nebo sledovat Netflix, možná je podzim tou správnou doboupro seberozvoj. Přihlaste se do kurzu angličtiny, který tak dlouho odkládáte, naučte se šít nebo do toho jděte ve velkém a přihlaste se na studium MBA. Kromě nových znalostí a dovedností vám to dá také dobrý pocit, že pro sebe něco aktivně děláte a neplýtváte časem.

Programy MBA umožňují studovat z pohodlí domova a nestresovat se tak žádným dojížděním nebo nabitým rozvrhem. Například European School of Business & Management (ESBM) nabízí studium MBA ve 22 specializacích, které v rámci ročního studia kombinují online výuku se čtyřmi interaktivními semináři probíhajícími o víkendu. Vybere si každý a věřte, že jakmile se podíváte na jejich nabídku, nebudete se moct rozhodnout, jestli vám kariérně pomůže spíše marketing, psychologie nebo soft skills. Prakticky vedené semináře jsou vhodné pro každého, kdo se chce kariérně posunout a pracovat na svém manažerském know-how.

Ať už si vyberete jeden z tipů nebo je zkusíte všechny skloubit dohromady, rozhodně uděláte dobře, když na podzim trochu zpomalíte a budete se věnovat sami sobě. Na ESBM můžete studovat kdykoliv, klidně z horké vany nebo z pod peřiny s ještě vlažným jablečným koláčem na stolku. Stačí si vybrat to, co vás zajímá a co vám přinese radost.

21.10.2021 7:39| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: psychologiesvětla

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist